W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XIII Ogólnopolski Konkurs Gitarowy

Wicestarosta Zambrowski wręcza nagrody uczestnikowi konkursu, a w tle stoi członek z jury

W dniu 16 maja br. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Gitarowy Zambrów 2024 pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Zambrowskiego, Burmistrza Miasta Zambrów i Wójta Gminy Zambrów.

Celem konkursu jest popularyzacja muzyki gitarowej, podnoszenie poziomu nauczania gry na gitarze klasycznej poprzez wymianę doświadczeń, wymianę literatury, poszerzanie repertuaru oraz wyłanianie utalentowanych uczniów celem otoczenia ich szczególną opieką. W konkursie biorą udział uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia i ogólnokształcących szkół muzycznych I oraz II stopnia z całej Polski.

W trzynastej edycji konkursu wystąpili uczestnicy z całej Polski. Konkurs rozpoczął od przesłuchań młodych muzyków.

Na podstawie średniej arytmetycznej wyliczonej z punktacji poszczególnych jurorów ustalono wyniki konkursu.

Wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów dokonali Wicestarostę Powiatu Zambrowskiego Robert Maciej Rosiak oraz członkowie Jury.

Na zakończenie Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zambrowie Krzysztof Witkowski podziękował sponsorom dzięki którym to wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć.

Wczorajszy koncert uwieńczył występ wybitnego gitarzysty Pawła Półtoraka.

Nagrody oraz wyróżnienia otrzymali:

Grupa I

Wyróżnienie

Julian Łojek - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku, Nauczyciel: Teresa Rozpędek

III miejsce

Antoni Krawczykiewicz - Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim, Nauczyciel: Adam Grądzki

II miejsce

Franciszek Górny - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie, Nauczyciel: Elżbieta Pliszka

I miejsce ex aequo

Anastazja Rczkowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Białymstoku, Nauczyciel: Marcin Skutnicki

Zofia Wernika Cieplucha - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi, Nauczyciel: Sławomir Kurzyk

Grupa II

Wyróżnienie

Jowita Kapuścińska - Samorządowa Szkoła Muzyczna I Stopnia W Dywitach W Powiecie Olsztyńskim Filia W Biskupcu, Nauczyciel: Magdalena Nurczyk

Jan Buczaj - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie, Nauczyciel: Tomasz Kwaśniewski

Szymon Klimek - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, Nauczyciel: Marcin Skutnicki

Aleksandra Lidia Kierznowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Białymstoku, Nauczyciel: Tomasz Kwiatkowski

III miejsce

Jan Talarek - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie, Nauczyciel: Tomasz Kwaśniewski

II miejsce

Maria Jackowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie, Nauczyciel: Tomasz Kaszubowski

Grupa III

III miejsce

Jakub Surmański - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie, Nauczyciel: Elżbieta Pliszka

Weronika Raczkowska - Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Białymstoku, Nauczyciel: Marcin Skutnicki

Agata Budzińska - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Białymstoku, Nauczyciel: Maria Grądman

II miejsce

Igor Sienkiewicz - Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Białymstoku, Nauczyciel: Marcin Skutnicki

Klara Doniec - Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie, Nauczyciel: Jarosław Stompel

Grupa IV

III miejsce

Michał Jerzy Jóźwiak - Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Białymstoku, Nauczyciel: Tomasz Kwiatkowski

Mateusz Krawiec - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku, Nauczyciel: Lidia Przyłęcka

Piotr Krawczykiewicz - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie, Nauczyciel: Andrzej Olewiński

II miejsce

Izabela Maciaszczyk - Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Krakowie, Nauczyciel: Joanna Baran-Nosiadek

Antoni Dziekoński - Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Białymstoku, Nauczyciel: Marcin Skutnicki

Patrycja Kuprjanowicz - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, Nauczyciel: Maria Grądman

Zuzanna Pawlik - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, Nauczyciel: Barbara Kwiatek

Lena Szmarowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie, Nauczyciel: Elżbieta Pliszka

Grupa V

III miejsce

Wojciech Chorażyczewski, Hanna Cylwik, Filip Mankiewicz, Lena Litwicka - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, Nauczyciel: Wojciech Popielarz

II miejsce

Denys Shenderchuk, Marta Dzięgiel - Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, Nauczyciel: Tomasz Kania

Julia Wiktoria Leszczyńska, Weronika Raczkowska - Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Białymstoku, Nauczyciel: Maria Grądman

I miejsce i Grand Prix Konkursu

Zespół: Zofia Jackowska, Maria Jackowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie, Nauczyciel: Tomasz Kaszubowski

GALERIA ZDJĘĆ

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
17.05.2024 19:45 promocja@powiatzambrowski.com
Pierwsza publikacja:
17.05.2024 19:17 promocja@powiatzambrowski.com
{"register":{"columns":[]}}