W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

,,Powrót Do Zdrowia – Powrót Do Pracy”

,,Powrót Do Zdrowia - Powrót Do Pracy"
Oddział Podlaski PFRON prowadzi rekrutację osób niepełnosprawnych oraz osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich stanu zdrowia i ich zainteresowań do Projektu Kompleksowej Rehabilitacji.
 
Jest to projekt pilotażowy dofinansowany ze środków UE, który oferuje kompleksową rehabilitację, szkolenia, warsztaty. Pobyt w ośrodku jest całkowicie bezpłatny (trwa średnio ok. 4-5 miesięcy). Rehabilitacja odbywa się w aspektach medycznym, psychospołecznym i zawodowym. Głównym założeniem projektu jest szansa na aktywizację zawodową osoby.
 
Powyższa rekrutacja została rozszerzona o obywateli z Ukrainy, którzy w związku z konfliktem zbrojnym musieli opuścić terytorium tego państwa. Jeżeli macie Państwo w swoich rejestrach osoby z Ukrainy które są  niepełnosprawne, mają legalny pobyt na terenie Polski , chcą pozostać w Polsce przez okres 1 roku, a po odbytej rehabilitacji podjąć pracę, prosimy o kierowanie tych osób do Oddziału Podlaskiego PFRON.
 
W ośrodku obywatele z Ukrainy mogą przebywać z rodziną. Pobyt jest całkowicie bezpłatny, Zakwalifikowanym Uczestnikom, którzy nie posiadają innych źródeł dochodu, projekt oferuje także wypłatę stypendium rehabilitacyjnego za czas obecności na wszystkich typach zajęć. Stypendium wynosi 120 % zasiłku dla bezrobotnych i przysługuje w przypadku gdy miesięczny wymiar wsparcia rehabilitacyjnego wynosi co najmniej 150 godzin.
 
Dane adresowe do kontaktu: Oddział Podlaski PFRON w Białymstoku:
ul. Fabryczna 2,
kontakt telefoniczny  85 7338711 lub emailowy:  ebaszko@pfron.org.pl  z ambasadorem projektu w regionie Ewą Baszko, która  przekaże więcej informacji o projekcie i pobycie Uchodźców w Ośrodku rehabilitacji kompleksowej.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}