W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Korzystaj z aplikacji płacąc za przejazdy w e-TOLL

na białym tel znajduje się napis "System viaTOLL działa tylko do 30 września!"
  • Aplikację mobilną e-TOLL PL można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz  App Store. Przeznaczona jest ona dla użytkowników pojazdów ciężkich i lekkich.
  • Użytkownicy, którzy korzystają z e-TOLL otrzymują specjalną zniżkę i za przejazdy płacą o 25% mniej.
  • Pobierz aplikację e-TOLL PL i oszczędzaj na opłatach za przejazd.

Liczba pobrań aplikacji mobilnej e-TOLL PL ze sklepów internetowych przekroczyła 156 tysięcy. Z aplikacji mogą korzystać zarówno użytkownicy pojazdów ciężkich (o DMC powyżej 3,5 tony) jak i pojazdów lekkich (o DMC nieprzekraczającej 3,5 tony).  Aplikacja umożliwia opłacanie przejazdów oraz doładowanie i monitorowanie stanu konta. Jest również zintegrowana z systemem SENT, dzięki czemu za jej pośrednictwem możliwe jest jednoczesne przekazywanie danych geolokalizacyjnych na potrzeby poboru opłat drogowych oraz przewozu towarów objętych systemem SENT.

Obejrzyj film o aplikacji mobilnej e-TOLL.

Na początku września uruchomiliśmy łatwiejszą i szybszą metodę rejestracji w e-TOLL. Mogą z niej korzystać osoby fizyczne lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, posiadające profil zaufany.

Sukcesywnie będziemy wprowadzać kolejne zmiany w aplikacji, uwzględniając uwagi i komentarze użytkowników.

Do końca września za przejazdy płacisz mniej

Korzystając z aplikacji e-TOLL PL można opłacać przejazd pojazdów ciężkich na drogach płatnych oraz samochodów osobowych na odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica). Do zakończenia okresu przejściowego czyli do 30 września br. opłaty te są pobierane w wysokości 75% stawek określonych w obowiązujących przepisach. Szybsza rejestracja w e-TOLL to większe oszczędności dla firm i kierowców indywidualnych.

Rejestracja w e-TOLL to obowiązek dla przewoźników

Przypominamy, że 1 października br. system viaTOLL zostanie wyłączony a jedynym systemem umożliwiającym wnoszenie opłat za przejazd po drogach płatnych od pojazdów ciężkich będzie system e-TOLL. Użytkownicy pojazdów ciężkich muszą zarejestrować się w e-TOLL korzystając z dostępnych metod rejestracji i wybrać urządzenie do przekazywania danych lokalizacyjnych (urządzenie pokładowe OBU/ZSL lub aplikację mobilną). Poruszanie się po drogach płatnych bez rejestracji i wnoszenia opłat w e-TOLL będzie niezgodne z obowiązującym prawem.

 

Użytkownicy pojazdów lekkich będą mogli korzystać z manualnego sposobu poboru opłat do 30 listopada br. Po tej dacie manualny system zostanie wyłączony, a szlabany na państwowych autostradach (A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław – Sośnica) będą zlikwidowane. Kierowcy pojazdów lekkich, którzy do tego czasu nie będą korzystać z aplikacji e-TOLL PL lub z urządzeń pokładowych do przekazywania danych geolokalizacyjnych, opłacą przejazd poprzez zakup biletu autostradowego. 

 

Radosław Hancewicz
Rzecznik prasowy podlaskiej KAS
 
tel. 85 66 55 615

 

 

Materiały

eTOLL​_DL​_zegar​_internet​_PL
eTOLL​_DL​_zegar​_internet​_PL.pdf 0.26MB
eTOLL​_mailing​_07​_09​_PL​_2
eTOLL​_mailing​_07​_09​_PL​_2.pdf 0.14MB