W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Hodowcy z terenu powiatu zambrowskiego nagrodzeni w Szepietowie

Wicestarosta Zambrowski wręcza vouchery laureatom wystawy

W dniach 4 – 5 września 2021 r. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się XXVII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Pierwszego dnia wystawy odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia, po której nastąpiło ogłoszenie wyników wyceny bydła mlecznego, mięsnego, koni, owiec i królików rasowych.

W niedzielę na terenie PODR w Szepietowie odbywały się konkursy, występy, prezentacje alpak, królików, owiec. Szczególnym zainteresowaniem wśród rolników i osób zwiedzających, a także dzieci cieszyła się ekspozycja targowa maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej.

Nagrody w formie voucherów o wartości 300 zł dla laureatów z powiatu zambrowskiego ufundował Zarząd Powiatu Zambrowskiego. Wyróżnieni odebrali nagrody z rąk Pana Jacka Murawskiego Wicestarosty Zambrowskiego.

Lista hodowców z terenu powiatu zambrowskiego biorących udział w XXVII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych Szepietowo 2021:

Bydło mleczne

  1. Justyna Jabłecka
  2. Łukasz Kraska
  3. Paweł Kulesza
  4. Wojciech Łuba
  5. Piotr Szeligowski

Bydło mięsne

  1. Ryszard Dmochowski

Króliki

  1. Dawid Tyborowski
  2. Krystian Szeligowski

Wszystkim hodowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: M.M.
zdj. Powiat Zambrowski
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zdjęcia (13)