W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała 6 łóżek dla Szpitala Powiatowego w Zambrowie

grupowe zdjęcie na którym widoczne są osoby biorące udział w przekazaniu łóżek dla Szpitala Powiatowego w Zambrowie

W dniu 29 maja br. Fundacja Ronalda McDonalda podarowała Szpitalowi Powiatowemu w Zambrowie sześć nowych łóżek i materacy. Będą z nich korzystać rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem.

Przekazanie nastąpiło w obecności starosty zambrowskiego Edyty Marchelskiej-Groszfeld, wicestarosty zambrowskiego Roberta Macieja Rosiaka, prezesa szpitala Jana Bajno, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska Karoliny Sokół, która sfinansowała darowiznę oraz pracowników szpitala.

Jak informuje fundacja, łóżka są wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia mogą służyć jako fotel, a wieczorem jako wygodne miejsce do spania. Posiadają pojemnik na pościel i są pokryte łatwym do czyszczenia materiałem.

Takie łóżka są przekazywane polskim szpitalom przez Fundację McDonalda od 2015 roku. Wielu rodziców, szczególnie tych najmłodszych dzieci, towarzyszy swoim pociechom w niełatwym czasie hospitalizacji. Coraz częściej mówi się o tym, jak ważny jest ich komfort.

Nikt nie powinien być w rozłące z dzieckiem podczas jego choroby. To nie tylko kwestia fizycznej opieki, ale także wsparcia emocjonalnego, które ma znaczący wpływ na powrót do zdrowia. Możliwość udziału w tej inicjatywie Fundacji Ronalda McDonalda to dla mnie zaszczyt - podkreśla Karolina Sokół, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska

Wartość darowizny wyniosła około 10 tys. zł.

O Fundacji Ronalda McDonalda

„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powołanej w Polsce w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda. Jest częścią międzynarodowej organizacji Ronald McDonald House Charities, wspierającej medycynę pediatryczną w 65 krajach na świecie. W centrum uwagi Fundacji znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków, wiążącej się z ich pobytem w szpitalu. Skala tych działań obejmuje cały kraj, a organizacji pomagają firmy, osoby prywatne i wolontariusze.

Najważniejsze programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne miejsca dla rodzin długo leczonych dzieci oraz Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda w szpitalach pediatrycznych, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych maluchów mogą korzystać z nowoczesnej przestrzeni socjalnej: kuchni, salonów rodzinnych, pralni i łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodziny z dzieckiem w szpitalu dopełnia program „Łóżko dla Rodzica”. Wyglądem przypominające fotel, pełni funkcję siedzenia i wygodnego, rozkładanego spania. Od łóżka często zaczyna się długa lista zmian w szpitalu, które służą dzieciom i rodzinom.

Fundacja Ronalda McDonalda działa w Polsce od 2002 roku. Od tamtej pory prowadzi ona wiele inicjatyw na rzecz dzieci. Wśród nich są między innymi: przeprowadzanie profilaktycznych badań USG, prowadzenie Domu Ronalda McDonalda, który zapewnia opiekę i wsparcie długo chorującym dzieciom a także wycieczki do niedostępnych dla zwiedzających zakątków warszawskiego ZOO.

Tekst i zdjęcia: M.M.

Zdjęcia (6)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.06.2024 15:54 promocja@powiatzambrowski.com
Pierwsza publikacja:
03.06.2024 15:54 promocja@powiatzambrowski.com
{"register":{"columns":[]}}