W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Festyn Naukowy „SamoRządowe Przygody z Nauką”

występ taneczny młodzieży z ILO

Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki

W sobotę 11 września 2021 r. przy hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie odbył się festyn naukowy „SamoRządowe Przygody z Nauką”. Organizatorem wydarzenia był Powiat Zambrowski we współpracy z Łomżyńskim Forum Samorządowym oraz Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży. Atrakcje czekały na mieszkańców od godziny 10:00 do 15:00. Pogoda sprzyjała dobrej zabawie.

Już od godziny 10:00 można było skosztować dania z grilla, jak również pyszną grochówkę, kiełbasę
i ciasto. Przygotowano również liczne atrakcje dla dzieci: dmuchańce, malowanie twarzy, watę cukrową oraz popcorn.

O 12:00 na scenie wystąpiła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Zambrowie, która zaprezentowała się razem z mażoretkami „Enigma”.  Po chwili na scenie śpiewały uczennice z I LO w Zambrowie Aleksandra Wojno i Julia Kotania. Następnie wystąpił utalentowany akordeonista Łukasz Łada.

Na scenie nie zabrakło również pokazów tańca i jazdy na rolkach uzdolnionej młodzieży z I LO
w Zambrowie.

Piknik w Zambrowie był jednym z 24 festynów naukowych. Wszystkie spotkania łączy wspólna nazwa „SamoRządowe Przygody z Nauką”. Spotkania organizowane są przez Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży.

Swoje stoiska wystawili m.in.: funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, którzy przeprowadzili pogadanki profilaktyczne z dziećmi oraz udostępnili do objerzenia wóz policyjny, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, którzy zaprezentowali sprzęt, Grupa Ratownicza Nadzieja, która zaprezentowała techniki udzielania pierwszej pomocy, , Centrum Integracji Społecznej w Zambrowie przygotowało stoisko z rękodziełem, Pracownicy naukowi z Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży mówili między innymi o:  odpowiedzialności młodego człowieka za swoje postępowanie, sukcesie w biznesie jak to robią inni, jak szukać pracy z sukcesem, ziołach zamiast cukru, dobrych manierach na co dzień i w pracy czyli Savoir vivre i etyka w praktyce.

Do dyspozycji uczestników byli również żołnierze I Podlaskie Brygady Obrony terytorialnej, którzy przygotowali stoisko, gdzie odbywał się pokaz sprzętu, broni, quada.

Wszystkie atrakcje oferowane podczas festynu były bezpłatne.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu festynów naukowych pod nazwą „SamoRządowe Przygody z Nauką”. Spotkania z nauką finansowane są przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Tekst i zdjęcia M.Mioduszewska

Zdjęcia (43)