W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel do mieszkańców województwa podlaskiego w związku z sytuacją epidemiczną

grafika przedstawia banner wojewody podlaskiego

Szanowni Państwo


sytuacja epidemiczna, w której znaleźliśmy się, zmusza nas do podejmowania wielopłaszczyznowych działań, dzięki którym będziemy mogli wypełniać swoje obowiązki osobiste, rodzinne, zawodowe i społeczne. Od miesiąca września w województwie podlaskim systematycznie wzrasta liczba osób zakażonych, jak i hospitalizowanych. W chwili obecnej statystki pokazują, że duża liczba mieszkańców nie skorzystała z możliwości szczepień.
Natomiast pod względem liczby zachorowań i hospitalizacji zajmujemy trzecie miejsce w kraju.

Działania podejmowane przez służby administracji rządowej we współpracy z podmiotami leczniczymi i samorządami prowadzącymi szpitale zmierzają do zapewnienia Państwu bezpieczeństwa zdrowotnego. Nieodzownym i bardzo ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń wywołanych wirusem Sars-CoV-2 są szczepienia oraz zachowanie zasady DDM - dystans, dezynfekcja i maseczka.

Wraz z Podlaskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym, konsultantami wojewódzkimi w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych oraz dyrektorami podmiotów leczniczych, apelujemy do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie norm sanitarnych, zachowanie zasad reżimu sanitarnego i skorzystanie z możliwości zaszczepienia się przeciw COV1D-19.

Szczepienia przeciw COV1D-19 są wyrazem najwyższej troski o siebie nawzajem.
Nie pozwólmy, by okres jesienno - zimowy upłynął na obawach i lękach o zdrowie własne i bliskich nam osób.

W województwie podlaskim przygotowane zostały punkty szczepień powszechnych i populacyjnych, zapewniona jest możliwość dowiezienia osób starszych i niepełnosprawnych do punktu szczepień. Punkty szczepień dostępne są w podmiotach leczniczych, aptekach oraz galeriach handlowych.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z tej możliwości, ponieważ decyzja o przyjęciu szczepionki ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu, jakim jest wygaszenie epidemii.
Walka z pandemią jest priorytetem województwa podlaskiego. Troska o zdrowie i życie każdego mieszkańca niech przyświeca w podejmowanych decyzjach dotyczących szczepień i zachowania zasad sanitarnych.

Z wyrazami szacunku

WOJEWODA PODLASKI
Bohdan Paszkowski
 
Podlaski Państwowy Wojewódzki
Inspektor Sanitarny w Białymstoku
Ewa Jakubowicz
 
Konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii
prof. dr hab. n. med. Joanna Maria Zajkowska
 
Konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych
dr n. med. Jolanta Danuta Ostrowska

W imieniu dyrektorów Szpitali udzielających świadczeń związanych
z hospitalizacją osób z podejrzeniem / zakażeniem COVID-19
dr hab. n. med. Jan Kochanowicz
Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

Materiały

Apel​_Wojewody​_Podlaskiego
Apel​_Wojewody​_Podlaskiego.pdf 0.52MB
{"register":{"columns":[]}}