W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zatwierdzenie projektu robót geologicznych

USŁUGA

Zatwierdzenie projektu robót geologicznych, których wykonanie nie wymaga uzyskania koncesji

WYMAGANE DOKUMENTY

  1. wniosek o zatwierdzenie projektu robót geologicznych,

We wniosku o zatwierdzenie projektu robót geologicznych określa się właścicieli (użytkowników wieczystych) nieruchomości, w granicach której roboty te mają być wykonywane,

  1. wypis z ewidencji gruntów i budynków, wydany nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku,
  2. projekt robót geologicznych (2 egzemplarze) - sporządzony przez uprawnionego geologa,

Organ administracji geologicznej może żądać złożenia kopii projektu robót geologicznych w postaci elektronicznej na informatycznych nośnikach danych celem przedłożenia go do zaopiniowania organom (wójtom/burmistrzom).

  1. dowód wniesienia opłaty skarbowej za zatwierdzenie projektu,
  2. pełnomocnictwo. Jeśli wnioskodawca nie składa wniosku osobiście, do wniosku należy dołączyć pełnomocnictwo do wykonywania czynności prawnych w imieniu wnioskodawcy (podpisywanie wniosku, składanie wyjaśnień i uzupełnień itp.) wraz z dowodem wniesienia opłaty skarbowej za pełnomocnictwo.

WYSOKOŚĆ OPŁAT

Opłata skarbowa za wydanie decyzji wynosi 10,00 zł – płatna na konto Urzędu Miejskiego w Wołominie 90 1240 6074 1111 0010 5705 0013

W przypadku działania przez pełnomocnika – wymagana opłata skarbowa od udzielonego pełnomocnictwa – 17 zł, płatna na konto Urzędu Miejskiego w Wołominie 90 1240 6074 1111 0010 5705 0013

Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej, obowiązek wniesienia opłaty skarbowej powstaje z chwilą złożenia wniosku.

JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA

 Geolog Powiatowy Starostwa Powiatowego w Wołominie

 ul. Prądzyńskiego 3, 05-200 Wołomin,
  tel. 
22 346 11 135.;        e-mail: kancelaria@powiat-wolominski.pl  
Interesanci przyjmowani są w poniedziałki w godzinach 8-17,  od wtorku do czwartku w godzinach 8-16, piątek: 8-15.

SPOSÓB ZŁOŻENIA WNIOSKU

  • osobiście – w kancelarii Starostwa, Wołomin ul. Prądzyńskiego 3 / do wrzutni przy wejściu A, j.w.
  • za pośrednictwem operatora pocztowego, na adres 05-200 Wołomin, ul. Prądzyńskiego 3.

TERMIN ODPOWIEDZI

Jeden miesiąc, a w sprawach szczególnie skomplikowanych do 2 miesięcy .

Na okres załatwiania spraw ma wpływ konieczność zapewnienia stronom postępowania doręczenia pism / zawiadomień w terminach zgodnych zapisami art. 44  lub 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, oraz konieczność uzyskania opinii w sprawie, od właściwego organu gminy.

SPOSÓB ODBIORU DOKUMENTU

Decyzję zatwierdzającą projekt można odebrać:

  • za pośrednictwem operatora pocztowego - Poczty Polskiej,
  • za pośrednictwem paczkomatu InPost, ul. Prądzyńskiego 3, Wołomin (czynny 24/7),
  • poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą e-PUAP - w formie dokumentu z podpisem elektronicznym,
  • z wykorzystaniem e-Doręczeń - w formie dokumentu z podpisem elektronicznym,
  • poprzez odbiór osobisty w Starostwie Powiatowym w Wołominie (wyłącznie po telefonicznym uzgodnieniu terminu),

Zatwierdzony 1 egzemplarz projektu można odebrać:

  • za pośrednictwem Poczty Polskiej,
  • za pośrednictwem paczkomatu InPost, ul. Prądzyńskiego 3 w Wołominie (czynny 24/7),
  • poprzez odbiór osobisty w Starostwie Powiatowym w Wołominie (wyłącznie po telefonicznym uzgodnieniu terminu).

TRYB ODWOŁAWCZY

Od decyzji służy odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem organu wydającego decyzję, w terminie 14 dni od daty jej otrzymania.

Odwołanie składa się za pośrednictwem Starosty Wołomińskiego, ul. Prądzyńskiego 3, 05-200 Wołomin.

Uwagi:

Stronami postępowania o zatwierdzenie projektu robót geologicznych są właściciele (użytkownicy wieczyści) nieruchomości gruntowych, w granicach których mają być wykonywane roboty geologiczne, a w przypadku badań sejsmicznych w celu zbadania struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż kopalin, o których mowa w art. 10 ust. 1 i 2 ustawy Prawo geologiczne i górnicze  oraz w celu wykonania regionalnych badań budowy geologicznej kraju - wnioskodawca.

 

Zatwierdzenie projektu robót geologicznych wymaga opinii wójta / burmistrza/ prezydenta miasta, właściwego ze względu na miejsce wykonywania robót geologicznych.

 

W przypadku zatwierdzania dodatku do projektu robót geologicznych, obowiązek uzyskania opinii wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce wykonywania robót geologicznych, stosuje się wyłącznie, jeżeli dodatek dotyczy objęcia planowanymi robotami obszaru, który nie podlegał uprzedniemu opiniowaniu pod kątem nienaruszania postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub postanowień planu ogólnego gminy.

 

Projekt zatwierdza się na czas oznaczony, nie dłuższy niż 5 lat, w zależności od zakresu i harmonogramu zamierzonych robót geologicznych.

 

Organ administracji geologicznej odmawia zatwierdzenia projektu robót geologicznych, jeżeli:

1) projektowane roboty geologiczne naruszałyby wymagania ochrony środowiska;

2) projekt robót geologicznych nie odpowiada wymaganiom prawa;

3) rodzaj i zakres projektowanych robót geologicznych oraz sposób ich wykonania nie odpowiadają celowi tych robót;

4) projektowane roboty geologiczne związane z poszukiwaniem i rozpoznawaniem kompleksu podziemnego składowania dwutlenku węgla mają być wykonywane:

a) poza obszarami, na których dopuszcza się lokalizowanie kompleksu podziemnego składowania dwutlenku węgla, wyznaczonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 127a ust. 4 lub

b) na obszarze objętym projektem robót geologicznych związanym z poszukiwaniem i rozpoznawaniem kompleksu podziemnego składowania dwutlenku węgla, zatwierdzonym na rzecz innego podmiotu;

5) projektowane roboty geologiczne mogą zagrażać interesowi publicznemu, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1 lit. a i b. ustawy Prawo geologiczne i górnicze.

 

Ten, kto uzyskał decyzję o zatwierdzeniu projektu robót geologicznych, zgłasza zamiar rozpoczęcia robót geologicznych właściwemu:

  • organowi administracji geologicznej (Starostwo Powiatowe w Wołominie, ul. Prądzyńskiego 3, 05-200 Wołomin),
  • wójtowi/burmistrzowi,
  • organowi nadzoru górniczego - jeżeli do robót geologicznych stosuje się wymagania dotyczące ruchu zakładu górniczego (Okręgowy Urząd Górniczy, ul. Wilcza 46, 00-679 Warszawa),

 

Zgłoszenia dokonuje się na piśmie utrwalonym w postaci papierowej lub elektronicznej, opatrzonym odpowiednio do sposobu utrwalenia podpisem własnoręcznym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, najpóźniej na 14 dni przed zamierzonym terminem rozpoczęcia robót geologicznych, określając m.in.:

- zamierzone terminy rozpoczęcia i zakończenia robót geologicznych,

- rodzaj robót geologicznych i podstawowe dane dotyczące tych robót,

- imiona i nazwiska osób sprawujących dozór i kierownictwo, numery świadectw stwierdzających kwalifikacje do wykonywania sprawujących dozór i kierownictwo czynności.

 

Ten, kto uzyskał decyzję o zatwierdzeniu projektu robót geologicznych, zawiadamia na piśmie (utrwalonym w postaci papierowej lub elektronicznej, opatrzonym odpowiednio do sposobu utrwalenia podpisem własnoręcznym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym) o zamierzonym poborze próbek w wyniku robót geologicznych, właściwy organ administracji geologicznej, w terminie 14 dni przed dniem zamierzonego poboru tych próbek.

 

Materiały

Wniosek o zatwierdzenie projektu
15​_wniosek​_zatwierdzenie​_projektu​_2025.doc 0.05MB