W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakończenie rekultywacji

USŁUGA
Decyzja o uznaniu rekultywacji gruntów za zakończoną

WYMAGANE DOKUMENTY

  1. Wniosek,
  2. Dokumentacja przeprowadzonej rekultywacji,
  3. Dowód wpłaty opłaty skarbowej.

WYSOKOŚĆ OPŁAT

Opłata skarbowa za wydanie decyzji wynosi 10,00 zł – płatna na konto Urzędu Miejskiego w Wołominie 90 1240 6074 1111 0010 5705 0013

W przypadku działania przez pełnomocnika – wymagana opłata od udzielonego pełnomocnictwa – 17 zł, płatna na konto Urzędu Miejskiego w Wołominie 90 1240 6074 1111 0010 5705 0013

Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej, obowiązek wniesienia opłaty skarbowej powstaje z chwilą złożenia wniosku

JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA

np. Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie
       mający siedzibę przy ul. Prądzyńskiego 3, 05-200 Wołomin,
       tel.
22 346 11 135.;
       e-mail:
wos@powiat-wolominski.pl  
       Interesanci przyjmowani są w poniedziałki w godzinach 8-17,  od wtorku do czwartku w  
godzinach 8-16, piątek: 8-15.

SPOSÓB ZŁOŻENIA WNIOSKU

- osobiście - do wrzutni przy wejściu A do Starostwa – ul. Prądzyńskiego 3,

- za pośrednictwem operatora pocztowego,

- poprzez ePUAP – dokument potwierdzony profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym,

TERMIN ODPOWIEDZI

Przewidywany termin załatwienia sprawy:

Nie dłużej niż 1 miesiąc, a w sprawach szczególnie skomplikowanych do 2 miesięcy.

Z uwagi na fakt, iż postępowania dotyczące prowadzenia rekultywacji wymagają przeprowadzenia kontroli terenowych, uzależnionych od warunków pogodowych i dostępności terenu, zazwyczaj są sprawami szczególnie skomplikowanymi. Na okres załatwiania spraw ma też wpływ konieczność zapewnienia dostarczenia zawiadomień / pism stronom postępowania w terminach zgodnych zapisami art. 44 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.

SPOSÓB ODBIORU DOKUMENTU

- z paczkomatu InPost (czynny 24/7), ul. Prądzyńskiego 3 w Wołominie,

- za pośrednictwem Poczty Polskiej,

- poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą e-PUAP - w formie dokumentu z podpisem elektronicznym ,

- na adres doręczeń elektronicznych - w formie dokumentu z podpisem elektronicznym;

- odbiór osobisty w Starostwie Powiatowym w Wołominie (wyłącznie po telefonicznym uzgodnieniu terminu)

TRYB ODWOŁAWCZY

  1. Od decyzji służy odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, za pośrednictwem Starosty Wołomińskiego, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
  2. Odwołanie składa się w Kancelarii Starostwa, 05-200 Wołomin, ul. Prądzyńskiego 3, (I piętro);

DODATKOWE INFORMACJE

1. Starosta wydaje decyzję po zasięgnięciu opinii:

- wójta/burmistrza,

- Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie – w przypadku leśnego kierunku rekultywacji,

- Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Warszawie – w przypadku rekultywacji gruntów po działalności górniczej).

2. Jeśli wnioskodawca nie składa wniosku osobiście, do dokumentacji należy dołączyć pisemne upoważnienie do wykonywania czynności prawnych w imieniu wnioskodawcy (podpisywanie wniosku, składanie wyjaśnień i uzupełnień itp.) (wraz z dowodem uiszczenia opłaty skarbowej -17 zł).

3.Dokumentacja rekultywacji, powinna spełniać wymagania określone w § 162 ust. 4 i ust. 5 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 8 kwietnia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących prowadzenia ruchu odkrywkowego zakładu górniczego - Dz. U. 2013 poz. 1008), oraz odnosić się do niezbędnych innych zezwoleń, np. dot. odzysku odpadów na terenie rekultywowanym.

4. Zgodnie z art. ust. 4 UOG, rekultywację gruntów prowadzi się w miarę jak grunty te stają się zbędne całkowicie, częściowo lub na określony czas do prowadzenia działalności przemysłowej oraz kończy się w terminie do 5 lat od zaprzestania tej działalności.

5.  Jeżeli działalność przemysłowa powodująca obowiązek rekultywacji gruntów prowadzona jest przez kilka osób, obowiązek ten ciąży na każdej z nich, odpowiednio do zakresu działalności powodującej potrzebę rekultywacji.

6.  W przypadku zmiany osoby zobowiązanej do rekultywacji gruntów, w drodze decyzji właściwego organu wymienionego w art. 5, następuje przekazanie praw i obowiązków wynikających z wcześniej wydanych decyzji.

7. Zgodnie z art. 28 ust. 3 i nast., w razie niezakończenia rekultywacji gruntów zdewastowanych w okresie, o którym mowa w art. 20 ust. 4, stosuje się opłatę roczną podwyższoną o 200% od dnia, w którym rekultywacja gruntów powinna zostać zakończona.

Zgodnie z art. 30 - w przypadkach niewykonywania obowiązków określonych w ustawie stosuje się przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji

Materiały

wniosek uznanie rekultywacji za zakończona 28-04-2021
14a​_wniosek​_uznanie​_rekultywacji​_za​_zakonczona​_28042021.doc 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}