W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lista placówek oświatowych zakwalifikowanych do ekologicznego programu edukacyjnego „4 Żywioły”

lista_4_żywioły

Lista placówek oświatowych zakwalifikowanych do ekologicznego programu edukacyjnego „4 Żywioły”

Dziękujemy wszystkim placówkom, które nadesłały zgłoszenia do udziału w programie edukacyjnym „4 Żywioły”. Do Programu zakwalifikowały się następujące szkoły:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach, ul. Trakt Napoleoński 45, 05-252 Dąbrówka - klasa VII
  2. Zespół Szkół Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach, Kozły 27, 05-240 Tłuszcz - klasa VII
  3. Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Czarnej, ul. Witosa 52, 05-200 Wołomin - klasa VIa
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie, ul. Kościelna 205-254 Józefów - klasa VI
  5. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu, ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz - klasa VIIIa

    Program edukacyjny „4 Żywioły” zakłada uczestnictwo 5 klas z pięciu różnych szkół podstawowych z terenu Powiatu Wołomińskiego w cyklu 4 jednogodzinnych warsztatów stacjonarnych w terminie od trzeciej dekady września do końca listopada br. Do programu zostało zakwalifikowanych 5 klas z placówek, które jako pierwsze przesłały zgłoszenie uczestnictwa. Udział w programie jest bezpłatny.

    Program edukacyjny „4 Żywioły” podzielony jest na 4 tematy, z których każdy powiązany jest z jednym z żywiołów: wodą, powietrzem, ogniem, ziemią. Podczas każdego warsztatu uczestnicy będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat określonego żywiołu natury w kontekście konkretnego Celu Zrównoważonego Rozwoju. Poprzez różnorodne aktywności, dyskusje i eksperymenty, młodzież będzie zachęcana do refleksji nad sposobami osiągania tych celów oraz do podejmowania konkretnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

    Przykładowe Cele Zrównoważonego rozwoju poruszane podczas warsztatów: czysta woda i sanitariaty, życie pod wodą, życie na lądzie, czysta i dostępna energia, działania na rzecz klimatu, wyeliminowanie głodu, zapewnienie bezpiecznej żywności, zrównoważone konsumowanie i produkcja, życie na lądzie, dobre zdrowie, czysta i dostępna energia, zrównoważone miasta i społeczności, działania na rzecz klimatu.
    Zajęcia będą przeprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.
     

    Informacja dla placówek oświatowych, które nadesłały zgłoszenia uczestnictwa w programie, ale nie zostały zakwalifikowane z powodu ograniczonej liczby miejsc.

    Z uwagi na duże zainteresowanie naszym Programem informujemy, że przewidujemy kolejną edycję programu w drugim semestrze szkolnym.