W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konferencję pn. ,,Twarze depresji i jej konsekwencje część II – samobójstwa i próby samobójcze – interwencja kryzysowa w sytuacji zagrożenia życia”

Konferencję pn. ,,Twarze depresji i jej konsekwencje część II – samobójstwa i próby samobójcze – interwencja kryzysowa w sytuacji zagrożenia życia”

W związku z realizacją Programu Profilaktycznego w zakresie promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci zagrożonych przemocą w rodzinie na terenie Powiatu Ostrowieckiego na lata 2022 – 2027, przyjętego Uchwałą Nr LVI/334/2022 Rady Powiatu Ostrowieckiego z dnia 4 marca 2022 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św., wraz z Partnerami zorganizowało w dniu 29 września 2023 r. w sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Siennieńska 54, Konferencję pn. ,,Twarze depresji i jej konsekwencje część II – samobójstwa i próby samobójcze – interwencja kryzysowa w sytuacji zagrożenia życia”.

Prelegentem konferencji była Pani Marlena Stradomska - dr psychologii, psychoterapeuta, ekspert Biura do spraw zapobiegania zachowaniom samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, biegły sądowy, suicydolog.

Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia z zakresu samobójstw, prób samobójczych, czynników ryzyka i czynników chroniących, komunikacji w kryzysie emocjonalnym i  samobójczym, pracy suicydologa w ujęciu procedur sądowych oraz implikacji praktycznych  w  zakresie  suicydologii.  Spotkanie  miało  charakter  otwarty.

We wskazanym wydarzeniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św., Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., Urzędu Miasta w Ostrowcu Św., Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Św., Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrowcu Św., Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św., Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu Św., Domów Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św., ul. Grabowiecka 7 i os. Słoneczne 49, warsztatów terapii zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowcu Św., ul. Focha 5, placówek oświatowych, placówek opiekuńczo – wychowawczych i ośrodków pomocy społecznej funkcjonujących na terenie Powiatu Ostrowieckiego, studenci oraz inne osoby  zainteresowane tą tematyką.  

W konferencji wzięło udział 164 osoby.

Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa w konferencji.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}