W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Czym jest przemoc?

Przemoc - choć nie zawsze boli fizycznie, każdy jej przejaw zostawia głęboki ślad w psychice, niszcząc poczucie wartości, godności i zaufanie. Najtrudniejszym w przeciwdziałaniu temu zjawisku jest fakt, że choć przemoc jest wszechobecna - nadal pozostaje tematem tabu. Zawoalowana w społeczne konwenanse, w którym to ofiara czuje lęk przed przeciwstawianiem się oprawcy, obawia się społecznego ostracyzmu i napiętnowania. Nie bójmy się reagować - bo tylko zdecydowane działanie potrafi zahamować przemoc. Pozwólmy sobie pomóc, korzystajmy z pomocy instytucji, które zostały ku temu powołane.

Czym jest przemoc, jak się jej ostrzegać, gdzie szukać pomocy - odpowiedzi zawiera Informator Powiatu Hajnowskiego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przygotowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce (PCPR). Jednocześnie PCPR przypomina o prowadzonej rekrutacji do Programu oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

{"register":{"columns":[]}}