W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

30 maja 2023 r. – Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

07.06.2023

Rysunek przedstawiający serce a w nim rodzinę

Święto ustanowione przez sejm w 2006 r. służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na rolę rodziców zastępczych w systemie opieki nad osamotnionym z różnych powodów dzieckiem.

Na terenie powiatu hajnowskiego w dniu 30 maja 2023 r. zorganizowaliśmy uroczyste Spotkanie Rodzin Zastępczych.

Obecni na Spotkaniu goście Pani Joanna Kojło Wicestarosta Hajnowski oraz Pani Alla Gryc Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Hajnowskiego złożyły serdeczne podziękowania. Opiekunom wręczono Dyplomy Uznania, kwiaty.

Program Uroczystości miał na celu przekazanie rodzicom zastępczym wiedzy na temat codziennego funkcjonowania w rodzinie, niezbędnej komunikacji, zadbania o zachowanie bezpieczeństwa najbliższych. Było to również spotkania świadomościowe dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej.

Specjaliści z zakresu pedagogiki – Pani Lucyna Wojciuk Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hajnówce przedstawiła temat „Wpływ relacji rodzinnych na wychowanie i kształtowanie się osobowości dziecka”, natomiast trenerka Pani Lena Rogowska-Lewandowska w ramach działań projektu „Twoje Słowa. Moja Godność” (Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny) zabrała wszystkich do świata bez uprzedzeń, do świata godności i zrozumienia, a Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce Pani Paulina Pawluczuk–Kośko zasygnalizowała potrzebę uważności w celu zwiększenia bezpieczeństwa najbliższych.

Uczestnicy z uwagą i zainteresowaniem wsłuchiwali się w tematy poruszane na Spotkaniu, nawiązywali do poruszanych kwestii.  

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce, złożyła wyrazy uznania i podziękowania wszystkim rodzinom zastępczym a także zastępcy dyrektora PCPR, koordynatorom rodzinnej pieczy zastępczej i pracownikowi socjalnemu za ich ogromne zaangażowanie w opiekę nad dziećmi, za otwartość na potrzeby najmłodszych, które dzięki trosce opiekunów zyskują bezpieczną przystań i ciepło rodzinnego domu.

Ponadto, serdecznie podziękowanie skierowała do Gości i Prelegentów.

Bez Państwa  udziału realizacja Spotkania nie byłaby możliwa. Dziękuję.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z Obchodów Święta Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w powiecie hajnowskim w 2023 r. zapraszając jednocześnie Państwa do udziału w naszych kolejnych przedsięwzięciach.

 Jolanta Prusinowska Dyrektor PCPR w Hajnówce

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}