W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO)

Od 1 stycznia 2022 r. w obszarze wsparcia rodziny dostępne jest nowe rozwiązanie z rządowego programu Polski Ład. Jest to Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO), czyli nowe świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od 12 miesiąca do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 35 miesiąc życia.

baner500+

Od 1 stycznia 2022 r. w obszarze wsparcia rodziny dostępne jest nowe rozwiązanie z rządowego programu Polski Ład. Jest to Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO), czyli nowe świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od 12 miesiąca do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 35 miesiąc życia. Przyznawaniem i wypłacaniem tego świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek o RKO będzie można składać do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną a środki wypłacane będą tylko na konto bankowe.

 

Ponadto od 1 stycznia 2022 roku to Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyjmował wnioski o nowe świadczenia 500+ i je wypłacał. Natomiast gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r.

Więcej informacji na temat RKO

Więcej informacji na temat świadczenia 500+

Materiały

RKO-dla​_rodziców
RKO-dla​_rodziców​_dziecka.pdf 0.20MB
RKO-dla​_osób
RKO-dla​_osób,​_które​_przyjęły​_dziecko​_na​_wychowanie.pdf 0.20MB
500+​_na​_dziecko
500+​_na​_dziecko,​_które​_ma​_opiekuna​_faktycznego,opiekuna​_prawnego​_lub​_jest​_umieszczone​_w​_pieczy​_zastępczej.pdf 0.18MB
500+​_dla​_rodziców1
500+​_dla​_rodziców1.pdf 0.18MB
{"register":{"columns":[]}}