W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Na pomoc Ukrainie

Ukraina

W sobotę 26 lutego 2022 roku w budynku przy ul. Mielczarskiego 1 w Zgierzu (po Miejskim Ośrodku Kultury) otwarty zostaje punkt pomocowy dla Ukrainy, gdzie przyjmowane i gromadzone będą dary rzeczowe dla objętego działaniami wojennymi sąsiada Polski. W najbliższy weekend punkt będzie otwarty w godz. 9.00–17.00. 

Rzeczy, które są obecnie najbardziej potrzebne to: 

·materiały opatrunkowe,

·żywność długoterminowa, hermetycznie zapakowana,

·środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów,  itd.),

·nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, łóżka polowe, koce, materace, pościel itd.).

 

Uwaga! Prosimy o nieprzynoszenie rzeczy innych niż wskazane w liście PCK. W razie pytań w sprawie darów, można dzwonić pod numer tel. 723 813 331.

Punkt pomocowy powstał na wniosek Prezydenta Miasta Zgierza i działa w oparciu o porozumienie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zgierzu i Ośrodkiem Szkoleniowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Zgierzu. – Sytuacja na Ukrainie jest dynamiczna, w związku z tym będziemy elastyczni w podejmowanych aktywnościach w zależności o aktualnych potrzeb i możliwości udzielania konkretnych rodzajów pomocy – powiedział prezydent Przemysław Staniszewski. 

Mimo braku odpowiednich regulacji, miasto przygotowało 100 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Trwa także zbiórka pieniędzy. Wpłaty na rzecz PCK z przeznaczeniem pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „Ukraina”.

Więcej na https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

{"register":{"columns":[]}}