W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

PAMIĘTAJ, ZŁÓŻ DEKLARACJĘ

o źródłach ogrzewania budynków

www.ceeb.gov.pl

 

Co to jest CEEB?

Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: "kopciuchów".

 

Kto musi złożyć deklarację?

Deklarację muszą złożyć właściciele/zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła (tj. źródło centralnego ogrzewania i/lub źródło wykorzystywane do przygotowania ciepłej wody użytkowej).

 

Do kiedy złożyć deklarację?

- dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione

przed 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r.,

 

- dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

 

Jak złożyć deklarację?

Deklarację można złożyć na dwa sposoby:

- drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl.

Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób.

 

- w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy / Miasta.

 

Druki formularzy wraz ze wzorami są dostępne na stronie:

www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

 

W przypadku pytań dotyczących w/w deklaracji można również skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Miejskiego w Chodzieży kontaktując się pod nr tel. : 67 28 27 171 wew. 304 lub 305

{"register":{"columns":[]}}