W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Zdalna Szkoła+" - dofinansowanie na sprzęt komputerowy dla chodzieskich szkół

Chodzież, w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”, po raz drugi pozyskała środki unijne na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych.

Tym razem w ramach projektu „Zdalna Szkoła +” udało się uzyskać dofinansowanie na kwotę 74 148,48 złotych. W wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie Zapytania Ofertowego zakupione zostały laptopy dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży w kwocie 67 010,40 złotych.

Łącznie Gmina Miejska w Chodzieży, aplikując o środki z dwóch programów, zakupiła laptopy na łączną kwotę 137 010,20 złotych.

Sprzęt zakupiony w ramach programów „Zdalna szkoła” oraz „Zdalna szkoła+” wykorzystywany jest do realizacji nowych zadań związanych ze zdalnym nauczaniem w związku ze stanem epidemii. Zakupiony został przede wszystkim z myślą o najbardziej potrzebujących uczniach rodzin wielodzietnych. Natomiast po powrocie lekcji do szkół, zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie do prowadzenia lekcji i zajęć pozalekcyjnych, co oznacza, że zasoby edukacyjne obu chodzieskich szkół, znacząco się poprawią, co bezpośredni przełoży się na możliwość zapobiegania wykluczeniu cyfrowemu.

Projekty „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” są odpowiedzią na obecną sytuację szkół funkcjonujących w warunkach pandemii, jednocześnie są realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, Działanie 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}