W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wniosek na zakup węgla

Zakup węgla przez mieszkańców miasta.

Informujemy, że Gmina Miejska w Chodzieży przystąpiła do dystrybucji węgla, zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1,5 tony do 31 grudnia br. oraz 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r.

Węgiel będą mogły kupić gospodarstwa domowe, które są uprawnione do tzw. dodatku węglowego i które zgłosiły węgiel jako podstawowe źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Aby zakupić węgiel w preferencyjnej cenie należy złożyć w urzędzie wniosek o zakup węgla. Wniosek jest dostępny na miejscu w urzędzie oraz na stronie www.chodziez.pl.

Obecnie Gmina Miejska w Chodzieży oczekuje na kontakt od firmy wskazanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, która ma przedstawić harmonogram dostawy i miejsce odbioru węgla.

Materiały

Zakup węgla wniosek
WNIOSEK​_o​_zakup​_węgla.pdf 0.16MB
{"register":{"columns":[]}}