W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie dla seniorów pt. "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

W dniu 27 lutego 2024r. w Urzędzie Gminy Wierzbicy zostało zorganizowane spotkanie pt. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” skierowane do Seniorów z Gminy Wierzbica w ramach kampanii prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie dla seniorów pt. "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

W spotkaniu uczestniczyli: 

  • Marcin Ciężkowski - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu 
  • Tomasz Skiba – Naczelnik Sekcji Drużyn Konduktorskich w Radomiu, Przedstawiciel Kolei Mazowieckich
  • Zdzisław Dulias – Wójt Gminy Wierzbica
  • sierżant szt. Paulina Wołczyńska - Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu
  • podkom. Ewelina Stróżka – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu
  • Piotr Pyrka – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy, Specjalista Organizacji Pomocy Społecznej

W trakcie spotkania uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasadami obowiązującymi na przejściach dla pieszych, zatoczkach autobusowych. Szczegółowo zostały im przedstawione zasady zachowania bezpieczeństwa i szczególnej ostrożności w ruchu kolejowym, na peronach i dworcach kolejowych, rogatkach i przejazdach kolejowych, zasady postępowania w sytuacjach nagłych w pociągu – jak skorzystać z pomocy kierownika pociągu. 

Uczestnicy spotkania otrzymali zestaw odblasków zwiększający ich poziom bezpieczeństwa w ruchu pieszo-rowerowym, broszury informacyjne nt. zagrożeń na drodze oraz nadużywania alkoholu przez użytkowników ruchu drogowego. 
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}