W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Sołectwa

Sołectwo Błędów

Sołectwo Błędów to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Błędów to 195 z czego 47,7% mieszkańców stanowią kobiety, a 52,3% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 2,1% mieszkańców gminy.

Sołectwo Dąbrówka Warszawska

Dąbrówka Warszawska to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Dąbrówka Warszawska to 634 z czego 50,6% mieszkańców stanowią kobiety, a 49,4% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 6,9% mieszkańców gminy.
 

Sołectwo Podgórki

Podgórki to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Podgórki to 129 z czego 48,1% mieszkańców stanowią kobiety, a 51,9% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 1,4% mieszkańców gminy.
 

Sołectwo Polany

Polany to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Polany to 438 z czego 48,6% mieszkańców stanowią kobiety, a 51,4% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 4,7% mieszkańców gminy.
 

Sołectwo Polany-Kolonia

Polany-Kolonia to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Polany-Kolonia to 243 z czego 48,6% mieszkańców stanowią kobiety, a 51,4% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 2,6% mieszkańców gminy.
 

Sołectwo Pomorzany

Pomorzany to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Pomorzany to 459 z czego 47,1% mieszkańców stanowią kobiety, a 52,9% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 5,0% mieszkańców gminy.

Pomorzany-Kolonia

Pomorzany-Kolonia to wieś leżąca w gminie Wierzbica.
 

Sołectwo Ruda Wielka

Ruda Wielka to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Ruda Wielka to 1 360 z czego 49,3% mieszkańców stanowią kobiety, a 50,7% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 14,7% mieszkańców gminy.S
 

Sołtys: Wojciech Kolasa

Materiały

Statut Ruda Wielka
Statut​_Ruda​_Wielka.pdf 1.84MB
Sołectwo Rzeczków

Rzeczków to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Rzeczków to 467 z czego 47,1% mieszkańców stanowią kobiety, a 52,9% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 5,1% mieszkańców gminy.

Sołtys: Mariusz Szyszka

Sołectwo Stanisławów

Stanisławów to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Stanisławów to 120 z czego 48,3% mieszkańców stanowią kobiety, a 51,7% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 1,3% mieszkańców gminy.

Sołectwo Suliszka

Suliszka to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Suliszka to 223 z czego 47,1% mieszkańców stanowią kobiety, a 52,9% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 2,4% mieszkańców gminy.

Sołtys: Anna Piątek

Sołectwo Wierzbica

Wierzbica to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Wierzbica to 3 711 z czego 49,9% mieszkańców stanowią kobiety, a 50,1% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 40,2% mieszkańców gminy.

Sołectwo Wierzbica-Kolonia

Wierzbica-Kolonia to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego.

Sołectwo Łączany

Łączany to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Łączany to 637 z czego 47,1% mieszkańców stanowią kobiety, a 52,9% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 6,9% mieszkańców gminy.

Sołtys: Janusz Rola
 

Sołectwo Zalesice

Zalesice to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Zalesice to 836 z czego 47,6% mieszkańców stanowią kobiety, a 52,4% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 9,0% mieszkańców gminy.

Sołectwo Zalesice-Kolonia

Zalesice-Kolonia to wieś leżąca w gminie Wierzbica. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu radomskiego.

{"register":{"columns":[]}}