W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Opieka stomatologiczna w szkołach.

Pacjent na fotelu dentystycznym.

Szkolny Gabinet Stomatologiczny w Wierzbicy rozpoczął swoją działalność w miesiącu grudniu 2023 roku. W tym okresie przeprowadzono 250 zabiegów profilaktycznych, między innymi lakierowanie zębów preparatami fluorowymi, przeglądy stanu uzębienia oraz w razie potrzeby usuwanie kamienia nazębnego.

W gabinecie przeprowadzono usługi leczenia zębów z zakresu stomatologii zachowawczej – z takich zabiegom skorzystało 50 uczniów. Gabinet obsłużył uczniów z PSP Wierzbica i jest w trakcie przyjmowania uczniów z ZSP Ruda Wielka. Gabinet przyjmuje dzieci i młodzież świadcząc bezpłatne usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Uczniowie z terenu Gminy Wierzbica dzięki uprzejmości i dobrej współpracy z Panem Marcinem Jarząbkiem właścicielem firmy Usługi Transportowe są bezpłatnie dowożone do gabinetu stomatologicznego mieszczącego się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}