W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świetna zabawa i mnóstwo atrakcji podczas Gminnego Dnia Dziecka w Wierzbicy

5 czerwca br. na boisku Gminnego Klubu Sportowego Orzeł Wierzbica odbyło się wspólne świętowanie Gminnego Dnia Dziecka. Piękna pogoda przyciągnęła mnóstwo dzieci dla których przygotowano liczne atrakcje tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wydarzenie swoim patronatem objęła Wójt Gminy Wierzbica Agnieszka Jastrzębska.

Gminny Dzień Dziecka w Wierzbicy 05.06.2024 r.

Najmłodsi mieli możliwość uczestniczenia w wielu zorganizowanych grach, konkursach, zabawach oraz skorzystania z licznych dmuchanych placów zabaw, a także z kącika na malowanie twarzy i zrobienia brokatowych tatuaży.

Starsze dzieci lubiące adrenalinę miały możliwość skorzystania z eurobungee, zabaw wspinaczkowych przygotowanych przez funkcjonariuszy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Radomiu i OSP w Wierzbicy, pływania statkami na dmuchanym basenie czy sprawdzenia swoich sił w kulach sferycznych.

Wszystkie dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim jednostek OSP z terenu Gminy Wierzbica oraz uczestniczenia w zabawach strażackich z użyciem podania linii wodnej i strącania pachołków, pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzenia umiejętności przemieszczania się w zadymionym namiocie z torem przeszkód, czy jednej z najchętniej obleganych atrakcji w upalne popołudnie – deszczownicy strażackiej z rozproszonym strumieniem wody. Druhów strażaków OSP z terenu Gminy Wierzbica wspierały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Dodatkowo dla wszystkich obecnych na wydarzeniu dzieci przygotowane były również darmowe kiełbaski z grilla, wata cukrowa, zimne napoje i lody oraz dania przygotowanie przez KGW „Gosposie Samosie” z Wierzbicy.

Na koniec wydarzenia furorę wśród wszystkich dzieci zrobiła piana party, a kilka minut później "deszcz" z armat wodnych zainstalowanych na pojazdach strażackich OSP z terenu Gminy Wierzbica.

Podczas Gminnego Dnia Dziecka w WIerzbicy była również prowadzona zbiórka pieniężna na rzecz chorego Stasia z Gminy Tczów.

Na wydarzeniu obecni byli: Radna Rady Powiatu Radomskiego Agnieszka Jaworska, Przewodnicząca Rady Gminy Wierzbica Małgorzata Winiarska, Radni Rady Gminy Wierzbica oraz Wójt Gminy Wierzbica Agnieszka Jastrzębska.

Wielkie brawa dla Organizatorów tj. Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy, GKS Orzeł Wierzbica, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wierzbicy, którzy zadbali by każde dziecko w tak wyjątkowym dniu było szczęśliwe i miło wspominało wszystkie atrakcje i czas spędzony podczas Gminnego Dnia Dziecka.

Najbardziej jednak dziękujemy Państwu za to, że byliście tego dnia z nami. To właśnie dzięki Waszym Rodzinom Gminny Dzień Dziecka w Wierzbicy był beztroski, radosny i wyjątkowy!


Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnych profili facebook na któych znajdziecie Państwo wiele zdjęć i filmików z Gminnego Dnia Dziecka:

{"register":{"columns":[]}}