W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i MDP z terenu Gminy Wierzbica

W dniu 30 czerwca 2024 r. na stadionie GKS Orzeł Wierzbica odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Wierzbica.

Gminne Zawody OSP 2024

Strażacką sprawność podczas niedzielnej rywalizacji sprawdziło 4 drużyny OSP (OSP KSRG Wierzbica, OSP KSRG Łączany, OSP Rzeczków OSP Zalesice). W zawodach wzięły również 3 drużyny MDP (MDP Wierzbica, MDP Łączany, MDP Rzeczków) oraz 1 Dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Łączany, która wystartowała pierwszy raz w zawodach w formie pokazowej.

Poczynaniom strażaków bacznie przyglądała się komisja sędziowska składająca się z funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Radomiu. Rywalizacja drużyn OSP i MDP składała się z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego.

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem i dobrym wyszkoleniem. Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

Drużyny seniorskie OSP (Grupa A):
I miejsce – OSP KSRG Wierzbica
II miejsce – OSP Rzeczków
III miejsce – OSP KSRG Łączany
IV miejsce – OSP Zalesice

Drużyny MDP:
I miejsce – MDP Wierzbica
II miejsce – MDP Rzeczków
III miejsce – MDP Łączany

Drużyny biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy oraz nagrody pieniężne. Dodatkowo pamiątkowe statuetki wręczyli:

  • Radna Powiatu Radomskiego – Agnieszka Jaworska
  • Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Wierzbica – Józef Kwiatkowski
  • Wójt Gminy Wierzbica – Agnieszka Jastrzębska
  • Sekretarz Gminy Wierzbica - Eugeniusz Wolszczak
  • Dowódca JRG 3 Radom – bryg. Jacek Pytlak
  • Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wierzbicy – dh Grzegorz Zawisza

po czym zabrali głos organizatorzy i osoby zaproszone podsumowując niedzielne zmagania i dziękując wszystkim strażakom OSP, którzy brali udział w zawodach za sportową rywalizację.

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}