W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Polanach

21 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Polanach obchodzono Dzień Patrona Szkoły.

Dzień Patrona PSP Polany

21 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Polanach obchodzono Dzień Patrona Szkoły oraz podsumowanie projektu. Uczniowie przypomnieli sobie życie i twórczość Jana Kochanowskiego, dzięki sztucznej inteligencji poeta sam o sobie opowiadał. Kolejnym punktem dnia było drużynowe zmierzenie się z wiedzą na temat patrona oraz konkurs kaligraficzny.

W marcu społeczność szkolna i przedszkolna brała udział w projekcie „Palma Wielkanocna- tradycje wielkopostne w kulturze ludowej”. Celem projektu było kultywowanie tradycji regionalnych oraz współpraca międzypokoleniowa. Do projektu zaproszone były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Polanach, które w swojej prezentacji opowiedziały o tym, jak kiedyś przeżywano Wielki Post i przygotowywano się do najważniejszych świąt w roku. W scenariuszu, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich, były zawarte zwyczaje i obrzędy okresu Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy. Opowieści były dopełnione pieśniami wielkopostnymi, do których śpiewania włączyła się cała społeczność. Przepiękne palmy wielkanocne, przygotowane przez zespoły klasowe, zostały zaniesione do kaplicy p w. św. Wojciecha w Polanach i będą elementem świątecznej dekoracji.

Ten wyjątkowy dzień w kalendarzu szkoły uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: wójt Gminy Wierzbica- Zdzisław Dulias, sekretarz- Renata Leśniewska-Grzywarz, kierownik Referatu Oświaty- Justyna Bąk, radna Powiatu Radomskiego- Małgorzata Klocek, przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podzielili się wspomnieniami ze swoich rodzinnych domów. Uroczystość ta wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}