W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń dot. zapotrzebowania powierzchni upraw maku niskomorfinowego i konopi włóknistych

15.09.2021

logo

Szanowni Mieszkańcy,

zmienił się termin nadsyłania zgłoszeń dotyczących zapotrzebowania w zakresie powierzchni upraw maku niskomorfinowego i konopi włóknistych na terenie gminy w 2022 roku. W związku z powyższym pisemne zgłoszenie planowanej powierzchni uprawy maku i konopi włóknistych należy dostarczyć do Urzędu Gminy w terminie do dnia 11 października 2021 r.

W powyższym zgłoszeniu należy określić:

• imię i nazwisko / nazwę podmiotu zgłaszającego,

• miejsce zamieszkania / adres siedziby zgłaszającego,

• powierzchnię uprawy w hektarach.

Jednym z warunków wydania zezwolenia na uprawę maku czy konopi włóknistych jest ujęcie planowanej powierzchni (ha) i rejoniazcji (gmina) upraw w Uchwale Sejmiku Województwa Mazowieckiego, na rok którego dotyczy uchwała. Nie zgłoszenie powierzchni uprawy maku i konopi włóknistych w ww. terminie będzie skutkowało odmową wydania zezwolenia na jego uprawę. Ponadto informujemy, że kto uprawa mak i konopie bez zezwolenia wymaganego prawem podlega odpowiedzialności karnej.

Zgodnie z art. 47 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2050) zezwolenie na uprawę konopi włóknistych lub maku wydaje wójt, burmistrz, prezydent miasta właściwy ze względu na miejsce uprawy.

UWAGA:  zgłoszenie zamiaru założenia uprawy maku lub konopi włóknistych nie jest jednoznaczne ze złożeniem wniosku o wydanie zezwolenia na uprawę tych roślin, a tym samym nie jest tożsame z wydaniem decyzji zezwalającej na uprawę.

{"register":{"columns":[]}}