W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wsparcie nauki zdalnej

27.08.2021

Od 1 września 2021 r. wszyscy uczniowie będą uczyć się w szkole na zasadach sprzed pandemii, dlatego Ministerstwa edukacji i nauki oraz zdrowia, wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, przygotowały wytyczne dla szkół, które mają sprawić, by w nowym roku szkolnym, w warunkach trwającej epidemii, dzieci i młodzież mogły uczestniczyć stacjonarnie w bezpiecznych warunkach.

wsparcie_nauki_zdalnej

Biorąc pod uwagę wspomniane wytyczne Gmina Wieniawa wnioskowała o przystąpienie do programu pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W spotkaniu, które odbyło się 25 sierpnia 2021 r. w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu, w sprawie podpisania umów z Beneficjentami uczestniczył wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz radny województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka.

Gminę Wieniawa podczas uroczystego podpisania umowy reprezentowała Skarbnik Gminy Pani Ewa Piasta.

Projekt „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”.

Dzięki przystąpieniu Gminy Wieniawa do projektu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie zostanie doposażona m. in.  w nowe urządzenia i oprogramowanie, stanowiska komputerowe, laptopy, projektory, zestawy Internetu mobilnego. Projekt zakłada również prowadzenie szkoleń i instruktaży online, które pomogą nauczycielom i uczniom przygotować się do ewentualnego kolejnego okresu nauki zdalnej oraz efektywnie korzystać z zakupionego sprzętu.

Cieszymy się, że będziemy realizować projekt, który pozwoli uczniom i nauczycielom naszej Gminy na poszerzenie możliwości rozwoju i poprawę jakości nauki.

{"register":{"columns":[]}}