W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie konsultacyjne "Stowarzyszenie Razem dla Radomki"

20.09.2022

spotkanie konsultacyjne 22.09.2022r.

Spotkanie konsultacyjne "Stowarzyszenie Razem dla Radomki"

LGD Razem dla Radomki zaprasza na spotkanie konsultacyjne Lokalnej Strategii Rozwoju do Wieniawy.

 

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” realizuje cykl spotkań w formie konsultacji społecznych, mających na celu opracowanie przy udziale mieszkańców naszego obszaru nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na okres programowania unijnego lat 2021-2027  w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Opracowanie tego dokumentu pozwoli na ubieganie się o kolejne wielomilionowe wsparcie finansowe na wdrażanie działań na obszar gmin: Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Wieniawa, przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, sołtysów, radnych oraz przedsiębiorców do udziału w otwartym spotkaniu, związanym z tworzeniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 .

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 22 września 2022 r. o godzinie 12.00 w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieniawie, przy ul. Kochanowskiego 82.

Proces tworzenia LSR będzie ukierunkowany na zagadnienia dotyczące głównych cech podejścia LEADER a w szczególności na innowacyjność, cyfryzację, środowisko i klimat, zmiany demograficzne, partnerstwo w realizacji LSR w szczególności poprzez wspólną realizację przedsięwzięć i projektów. Model ten określa się mianem partycypacyjnego, polegającego na zaangażowaniu w proces planowania strategicznego lokalnych liderów społecznych, publicznych, gospodarczych, rolników oraz mieszkańców. Partycypacyjny charakter LSR jest kluczowy w myśl założeń rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS). Ma on bowiem być gwarantem rozwoju instytucji społeczeństwa obywatelskiego i kapitału społecznego, a zatem stanowi o najbardziej długofalowych jej efektach.

Informacje zebrane podczas spotkań pozwolą na zaplanowanie działań, które w najwyższym stopniu przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców naszego obszaru. Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia i aktywność mieszkańców w realizacji projektów w latach 2016-2021 jesteśmy przekonani, że możemy po raz kolejny liczyć na Państwa pomysły i pomoc przy przygotowaniu Lokalnej Strategii Rozwoju.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o potwierdzenie udziału telefonicznie pod nr 48 38 58 996 lub mailowo pod adresem  zarzad@razemdlaradomki.pl w terminie do 21 września 2022 r.

 

Materiały

spotkanie konsultacyjne
spotkania​_konsultacyjne​_wieniawa.png 0.47MB
{"register":{"columns":[]}}