W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program wieloletni "Senior +"

Gmina Wieniawa od 2015 roku realizuje zadanie zlecone w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020, które jest skierowane do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, szczególnie samotnie mieszkającym i przebywającym w domu powyżej 8 godzin dziennie.

W ramach realizacji programu uczestnicy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 mają możliwość korzystania z aktywności ruchowej lub kinezyterapii, zajęć edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych oraz opiekuńczych. Ponadto uczestnicy programu mają możliwość aktywizacji społecznej, która polega w szczególności na zapewnieniu warunków niezbędnych do wspólnych spotkań, udostępnieniu wyposażonej kuchni umożliwiającej przygotowanie wspólnych posiłków, udostępnieniu biblioteki z czytelnią, dostępu do codziennej prasy. W ramach Programu seniorom udostępniona jest infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Dzięki przystąpieniu do programu jego uczestnicy mają możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu gminy m.in. poprzez wolontariat, pomoc w organizacji zabaw i festynów.

Adresatami projektu jest maksymalnie 30 osób w wieku powyżej sześćdziesiątego roku życia, szczególnie zamieszkujące samotnie oraz przebywające powyżej 8 godzin dziennie bez opieki i wsparcia osób najbliższych. Podstawowymi kryteriami decydującymi o przystąpieniu osoby do programu jest wiek, stopień aktywności fizycznej oraz stopień osamotnienia.

Dzienny Dom Senior – WIGOR w Komorowie oferuje i realizuje następujące działania: zajęcia plastyczno – rękodzielnicze – tj. robótki na drutach oraz szydełku, haft krzyżykowy, wyplatanie koszy z wikliny oraz ze słomy, przygotowywanie ozdób świątecznych; biblioterapia zajęcia ruchowe; muzykoterapia; zajęcia i warsztaty kulinarne; warsztaty fryzjersko – kosmetyczne; imprezy okolicznościowe.

Senior+

 

{"register":{"columns":[]}}