W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pierwsze upomnienia za nieprawidłową segregację

22.10.2021

zla segregacja-2

Drodzy Mieszkańcy,

w dniu 20.10.2021 r. została przeprowadzona wyrywkowa kontrola segregacji odpadów komunalnych (worek czarny) w miejscowości Wieniawa (ul. Kochanowskiego, Starowiejska, Parkowa, Kasztanowa), która wykazała, iż wielu właścicieli nieruchomości w dalszym ciągu nie należycie dba o środowisko i do odpadów niesegregowanych wrzuca m.in. butelki szklane, butelki plastikowe, kartony po: mleku, sokach, maślance, puszki po: napojach, piwie, groszku konserwowym, pudełka kartonowe po butach, opakowania z tektury, tworzywa sztuczne z art. spożywczych (paluszkach, frytkach, karmie dla zwierząt itp.), folie opakowaniowe, styropian budowlany, doniczki po kwiatach, dywany (jako gabaryt), opakowania po lekach itp.

Tym samym informujemy, iż do tych właścicieli w najbliższych dniach zostaną wysłane upomnienia,
a najbliższa rekontrola, która w dalszym ciągu wykaże nieprawidłowe wypełnianie zapisów ustawy oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieniawa skutkować będzie wydaniem decyzji o podwyższonej opłacie, która wynosi 36 zł/osoba miesięcznie.

Jednocześnie przypominamy, iż niesegregowanie odpadów do odpowiednich worków w konsekwencji skutkować będzie zmianą stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla wszystkich Mieszkańców Gminy Wieniawa.

Prawidłowa segregacja przez każdego właściciela ma w konsekwencji realny wpływ na stawkę, która obecnie wynosi 9 zł.

Brak prawidłowej segregacji = większa ilość odpadów niesegregowanych = większe koszty odbioru odpadów = brak osiągnięcia poziomu recyklingu = kary nałożone na Gminę Wieniawa = WYŻSZA OPŁATA ZA ODPADY DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Rada Gminy na podstawie wydatków, które ponosi gmina biorąc pod uwagę wpływy od mieszkańców w sytuacji nie bilansowania się odpadów zobowiązana będzie do przyjęcia uchwały o podwyższeniu stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi od jednego mieszkańca.

ŚWIADOMIE SEGREGUJMY ODPADY

{"register":{"columns":[]}}