W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ogłoszenie w sprawie możliwości składania przez rolników wniosków o szacowanie strat powstałych przez przymrozki

15.05.2024

zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment laptopa z dłońmi ułożonymi na klawiaturze, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Ogłoszenie

Urząd Gminy Wieniawa informuje, że rolnicy poszkodowani w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (przymrozki wiosenne) na terenie gminy Wieniawa, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy w terminie do 31.05.2024 r. w godzinach pracy Urzędu.

W przypadku gospodarstwa rolnego położonego na obszarze co najmniej dwóch gmin, w których wystąpiły szkody, wnioski składa się do każdej gminy oddzielnie, wpisując do nich tylko uprawy znajdujące się na terenie danej gminy. Szacowanie strat możliwe jest tylko i wyłącznie na wniosek poszkodowanego rolnika.

Powołana przez Wojewodę Mazowieckiego Komisja składająca się z przedstawicieli przeprowadzi wizję wszystkich szkód wymienionych we wniosku, dokona szacunku zakresu i wysokości strat oraz sporządzi protokoły szkód.

Do wniosku należy dołączyć wniosek o dopłaty bezpośrednie na rok 2024.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod nr tel. 48 377 73 43

Materiały

WNIOSEK O OSZACOWANIE SZKÓD
WNIOSEK​_O​_OSZACOWANIE​_SZKÓD.docx 0.11MB
{"register":{"columns":[]}}