W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Od 15 listopada przyjmujemy wnioski o zakup preferencyjny węgla!

15.11.2022

wegiel

Szanowni Państwo,

od 15 listopada przyjmujemy wnioski o zakup preferencyjny węgla !

Niniejszym pragnę poinformować, że wspólnie z Gminą Borkowice przystępujemy do dystrybucji węgla kamiennego dla Mieszkańców naszych gmin. Węgiel będzie dostępny w dwóch asortymentach:

-ekogroszek,

-orzech.

Każdy z Mieszkańców będzie mógł jednorazowo, do końca roku zakupić 1,5 tony węgla, a po 01 stycznia 2023, kolejne 1,5 tony.

Aby móc dokonać zakupu węgla po preferencyjnych cenach mieszkańcy Gminy Borkowice muszą uzyskać w swoim Urzędzie Gminy zaświadczenie uprawniające do zakupu węgla  w gminie sąsiedniej.

Następnie w Urzędzie Gminy w Wieniawie należy złożyć wniosek o zakup preferencyjny paliwa, na formularzu udostępnionym przez urząd.

Bezpośrednio po złożeniu wniosku każdy otrzyma fakturę z 7 – dniowym terminem zapłaty. Fakturę można opłacić  bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Wieniawie za pomocą karty płatniczej lub gotówką w Banku Spółdzielczym w Wieniawie (obok urzędu gminy).

Cena 1 tony węgla to 2000 zł brutto.

Po opłaceniu faktury zostanie Państwu wyznaczony termin odbioru węgla w punkcie dystrybucyjnym, zlokalizowanym w Komorowie nr 31, 26-432 Wieniawa, lub w przypadku zamówienia usług dodatkowych, termin dostawy.

Zakład Usług Komunalnych w Wieniawie świadczy dodatkowo usługi :

-odpłatnego transportu węgla do miejsca wskazanego przez zamawiającego,

-workowania ekogroszku.

 Cennik usług dodatkowych:

I REJON
Romualdów, Zagórze, Skrzynno, Kamień Duży, Komorów – cena 50 zł

II REJON

Sokolniki Suche, Kłudno, Kochanów Wieniawski, Wieniawa, Wydrzyn, Sokolniki Mokre, Żuków, Zdonków– cena 75 zł

III REJON

Jabłonica, Zawady, Koryciska, Pogroszyn, Ryków, Wola Brudnowska, Plec, Brudnów, Bolecin, Borkowice, Ninków, Niska Jabłonica, Politów, Radestów, Rudno, Ruszkowice, Rzuców, Wymysłów  - 100 zł

IV REJON

Kaleń, Konary, Głogów, Zadąbrów, Bryzgów, Kochanów, Rusinów, Smagów, Wola Kuraszowa – 180 zł

WORKOWANIE – 150 zł /tona

Na podstawie wcześniej złożonych informacji do urzędów w Borkowicach i Wieniawie,  dokonano już zamówienia węgla. W razie zwiększonego zapotrzebowania będzie on uzupełniany na bieżąco. Informuję, że o zakup mogą się ubiegać również osoby, które wcześniej nie składały takiej dyspozycji.

Materiały

W N I O S E K o zakup preferencyjny węgla PDF
W​_N​_I​_O​_S​_E​_K​_o​_zakup​_preferencyjny​_węgla​_PDF.pdf 0.25MB
W N I O S E K o zakup preferencyjny węgla word
W​_N​_I​_O​_S​_E​_K​_o​_zakup​_preferencyjny​_węgla​_word.docx 0.03MB
{"register":{"columns":[]}}