W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

5 listopada przerwa w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych

28.10.2021

W związku z wprowadzeniem nowego systemu dowodowego informujemy, że w piątek 5 listopada przyjmowanie wniosków i wydawanie dowodów osobistych odbywać się będzie do godziny 11.00.

dowody

Jednocześnie informujemy, że po dniu 7 listopada 2021 r. nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu osobistego według obecnego wzoru dokumentu, dlatego należy dołożyć wszelkich starań aby wszystkie wnioski zostały złożone przed godziną 11.00.

Od poniedziałku 8 listopada 2021 roku Polacy będą mogli składać wnioski o dowody osobiste według nowego wzoru z drugą cechą biometryczną – odciskami palców.

Odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego – to elementy, które znajdą się w warstwach elektronicznej i graficznej wydawanych w Polsce dowodów osobistych.

W związku z wprowadzeniem w Polsce nowych dowodów nie będzie konieczności obowiązkowej wymiany ważnych dokumentów. Z dotychczasowego dowodu będzie można korzystać do czasu, aż do utraty jego ważności.

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nowe-dowody-osobiste-od-7-listopada

{"register":{"columns":[]}}