W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkoła ponownym miejscem spotkań

Baner z białym tłem i czerwonym obramowaniem zawierający u góry herb Województwa Łódzkiego oraz napisy województwo łódzkie i dotacje 2023. Poniżej napis Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego oraz nazwa programu Infrastruktura sołecka na plus.

W dniu 21 lipca 2023 r. Gmina  Wielgomłyny podpisała umowę z Województwem Łódzkim  o udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie rozwoju  infrastruktury w sołectwach „Infrastruktura sołecka na plus” na realizację projektu pn. „Szkoła ponownym miejscem spotkań”, zgłoszonego przez Sołectwo Myśliwczów, realizowanego  w miejscowości Kolonia Myśliwczów.

Realizacja zadania przyczyni się do wielu pozytywnych skutków, związanych zarówno ze strefą społeczną, ale i przestrzenno-funkcjonalną czy środowiskową. Poprzez realizację tego projektu zostanie doposażone pomieszczenie kuchni w komplet mebli i nowoczesny sprzęt, które umożliwią prowadzenie zaplanowanych działań w obszarze kulinarnym i stworzą możliwość rozwijania pasji kulinarnych, poznawania i budowie tożsamości lokalnej poprzez m.in. kulinaria (produkty tradycyjne, lokalne). Pozwoli na integrację i wzajemne zrozumienie potrzeb różnych grup społecznych wśród mieszkańców i użytkowników obszaru, a także poznanie wzajemnych potrzeb mieszkańców i siebie nawzajem. Wspólne działania przy zagospodarowaniu wolnej przestrzeni publicznej będą skutkować systematyczną dbałością o porządek i estetykę otoczenia.

Projekt zrealizowany zostanie w terminie do 31 grudnia 2023 r.

Kwota przyznanej dotacji wynosi 100 000,00 zł.

{"register":{"columns":[]}}