W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podsumowanie konkursu „Czy znasz życie i mowę swych przodków?” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielgomłynach

12.03.2024

Laureaci konkursu trzymają przed sobą dyplomy. Towarzyszą im z prawej strony Wójt Gminy Bogumiła Dyktyńska, z lewej Przewodniczący Rady Gminy Marcin Wrona.

11 marca 2024 r.  swoje oficjalne podsumowanie miał Konkurs pt. „Czy znasz życie i mowę swych przodków?”, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielgomłynach, pod honorowym patronatem Wójt Gminy Wielgomłyny.

W konkursie wzięło udział 11 osób - dzieci oraz dorośli z terenu Gminy Wielgomłyny.

Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 22 pytania, których autorem jest Pan Marian Kwiecień – świętokrzyski regionalista i pasjonat kultury ludowej.

Główny cel konkursu to przede wszystkim poznanie mowy, obyczajów i życia mieszkańców wsi, ale również nawiązanie więzi między starszym a młodszym pokoleniem.

Wśród laureatów konkursu, którzy ex aequo zajęli zaszczytne I miejsce, oraz odebrali nagrody pieniężne, znaleźli się:

  • Paweł Orzeł,
  • Maja Sawka,
  • Jakub Mofina,
  • Zuzanna Mofina,
  • Katarzyna Kantorosińska.

Wszyscy uczestnicy konkursu, w ramach podziękowania za udział, otrzymali książkę Pana Mariana Kwiecień. Publikacja zawiera blisko 1700 pytań wraz z odpowiedziami, które nawiązują do dawnego życia mieszkańców wsi. Dzięki niej, chętne osoby, mogą pogłębić wiedzę dotyczącą minionych dziesięcioleci.

Pan Marian jest społecznikiem, który z ogromnym zaangażowaniem i wielkim sercem stara się propagować wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych zainteresowanie kultura ludową, dlatego Gminna Biblioteka Publiczna w Wielgomłynach dziękuje serdecznie za możliwość współpracy z tak wartościowym i pełnym pasji człowiekiem.

Zwycięzcom konkursu oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy wiedzy i wytrwałości w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które nie należały do łatwych. Jednocześnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez GBP w Wielgomłynach.

{"register":{"columns":[]}}