W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

OSP Sokola Góra zwycięzcą Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

19.06.2024

Pod namiotem stoją w dwóch rzędach strażacy - uczestnicy zawodów wraz z Wójtem Marcinem Tomczykiem oraz Radną Renatą Stolarczyk-Osiecką. Czterech strażaków trzyma w ręku dyplomy. W tle budynek Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielgomłynach.

W dniu 16 czerwca 2024 roku na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wielgomłynach odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których wzięły udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Karczowa, Myśliwczowa, Sokolej Góry, Wielgomłyn i Zagórza.

Zawody rozgrywane są w dwóch konkurencjach. Pierwsza konkurencja – sztafeta pożarnicza – polega na pokonaniu różnych przeszkód: ścianki, równoważni czy wykonanie slalomu między tyczkami. Druga konkurencja – ćwiczenie bojowe, którego celem jest jak najszybsze rozwinięcie linii gaśniczej, uruchomienie motopompy i trafienie strumieniem wody w wyznaczony cel.

 

Czas wykonania konkurencji

 

OSP Karczów

OSP Myśliwczów

OSP     Sokola Góra

OSP Wielgomłyny

OSP Zagórze

Sztafeta pożarnicza

1:09:17

1:09:17

1:02:56

1:09:04

1:09:17

Ćwiczenie Bojowe

1:03:83

0:48:22

0:45:47

0:50:73

1:03:16

 

W punktacji łącznej najlepsza okazała się jednostka OSP z Sokolej Góry, drugie miejsce zajęła OSP z Myśliwczowa, trzecie OSP Wielgomłyny, czwarte OSP Zagórze, piąte OSP Karczów. Nad poprawnością wykonywanych zadań strażackich czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył kpt. Łukasz Sroka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

Na zakończenie wręczono trzem najlepszym drużynom puchary a wszystkim jednostkom pamiątkowe dyplomy. Przydzielono również nagrody finansowe: 1500 zł za I miejsce, 1000 zł za II miejsce, 500 zł za III miejsce z przeznaczeniem na zakup sprzętu strażackiego.

Jednostce OSP z Sokolej Góry życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}