W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Modernizacja stacji wodociągowej Wielgomłyny i Zagórze

W dniu 28 kwietnia 2023 r. została podpisana umowa z Wykonawcą robót w ramach zadania „Modernizacja stacji wodociągowej Wielgomłyny i Zagórze".

Na realizację inwestycji Gmina Wielgomłyny pozyskała 1 900 000,00 zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Jasna plansza z flagą i godłem Polski oraz logiem programu POLSKI ŁAD. Na planszy napis "RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁĄD. PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH. GMINA WIELGOMŁYNY. Modernizacja stacji wodociągowej Wielgomłyny i Zagórze. DOFINANSOWANIE: 1.900.000,00zł.

Inwestycja poprawi istniejący stan sanitarno-higieniczny gospodarstw domowych, ale i zmniejszy negatywne oddziaływanie tych podmiotów na środowisko naturalne, a przez to wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej terenu. Poprawi się jakość wody pitnej i poziom zawartego w wodzie żelaza.

Wykonawcą robót jest firma INSTALKAN S.C. z Pajęczna.  Zadanie zostanie wykonane do dnia 30 listopada 2024 roku.

Całkowita kwota inwestycji wynosi 2 185 000,00 zł, z czego Gmina Wielgomłyny otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 900 000,00 zł w ramach drugiej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

{"register":{"columns":[]}}