W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Działalność nierejestrowana w świetle przepisów podatkowych - spotkanie informacyjne

13.02.2024

Ciemnoniebieski baner z białymi literami na czerwonym tle Działalność nierejestrowana w świetle przepisów podatkowych - spotkanie informacyjne 23 lutego 2024 r. godz. 13.00 Starostwo Powiatowe w Radomsku, sala nr 208 (II piętro) ul. Leszka Czarnego 22, 97-500 Radomsko

Urząd Skarbowy w Radomsku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Radomsku, Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku, zapraszają do udziału w bezpłatnym spotkaniu dotyczącym nierejestrowanej działalności. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2023 r. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Radomsku, sala nr 208 (II piętro) i poprowadzą je eksperci z Urzędu Skarbowego w Radomsku.

Działalność nierejestrowana staje się coraz popularniejszą formą sprawdzenia pomysłu na biznes, może też stanowić doskonałą możliwość zwiększenia swoich dochodów. Budzi jednak wiele pytań i wątpliwości w zakresie przepisów podatkowych, do których odniosą się zaproszeni eksperci.

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:
- czym jest nierejestrowana działalność,
- kto może prowadzić działalność bez rejestracji,
- jakiej działalności nierejestrowanej nie wolno prowadzić,
- jakie są wymogi prowadzenia działalności nierejestrowanej,
- jak prowadzić ewidencję sprzedaży,
- jakie są korzyści i uproszczenia,
- czy i jakie podatki należy płacić,
- kiedy działalność trzeba zarejestrować.

Spotkanie skierowane jest do mieszkańców powiatu radomszczańskiego:
- początkujących przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić, czy ich biznes się powiedzie,
- osób, które pracują zawodowo,
- wszystkich, którzy chcieliby powiększyć swój dochód.

Podczas spotkania będzie istniała możliwość zadawania pytań i indywidulanych konsultacji.

Ponadto obecni na spotkaniu pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Radomsku udzielą informacji w zakresie obowiązków wynikających z założenia i dalszego prowadzenia działalności gospodarczej oraz pomogą w założeniu profilu PUE (Platforma Usług Elektronicznych). Posiadanie profilu pozwala nie tylko na wgląd do historii ubezpieczenia, ale też znacznie ułatwia komunikowanie się z ZUS-em poprzez np. możliwość składania wniosków drogą elektroniczną. Dla potrzeb rejestracji profilu PUE niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego, adresu e-mail oraz telefonu ( konieczność potwierdzenia kodu).

Spotkanie ma charakter otwarty i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona.
 

Informacja w sprawie spotkania udzielana jest pod nr tel. 44 685 89 91, 44 685 89 40.

Serdecznie zapraszamy!

Materiały

Plakat Działalność nierejestrowana w świetle przepisów podatkowych - spotkanie informacyjne
plakat​_spotkanie.pdf 4.42MB
{"register":{"columns":[]}}