W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zwrot podatku akcyzowego rolnikom

Grafika przedstawiająca informację

Urząd Gminy w  Rudzie Malenieckiej informuje, że od dnia 1 sierpnia 2022 r. do dnia 31 sierpnia 2022 r. zainteresowani rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego  do produkcji rolnej. Druki wniosków są do pobrania w Urzędzie Gminy w Rudzie Malenieckiej, pokój Nr 2 lub na stronie internetowej, w załączniku do pobrania. 

Do wniosku należy dołączyć imienne faktury VAT zakupu oleju napędowego za okres: od 01 lutego 2022 r.  do 31 lipca 2022 r.  Faktury VAT w rubryce nazwa towaru winny zawierać zapis „Olej napędowy”.

Wypełnione i podpisane wnioski wraz z oświadczeniem, należy złożyć w pokoju Nr 2 lub w sekretariacie Urzędu Gminy w Rudzie Malenieckiej, w terminie do dnia 31.08.2022r.
Pieniądze wypłacane będą w terminie  03 - 31 października 2022 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Do pobrania:
1. Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
2. Oświadczenie.


 

Materiały

oświadczenie właściciela gruntów do akcyzy
oświadczenie​_właściciela​_gruntów​_do​_akcyzy​_(1).rtf 0.04MB
Wzór wniosku
Wzór​_wniosku​_akcyza​_2022.pdf 0.85MB
{"register":{"columns":[]}}