W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wyścig rowerowy MTB w Rudzie Malenieckiej

Grafika przedstawiająca informację

Tradycją w naszej gminie stała się organizacja wyścigu kolarskiego MTB. Również w tym roku w dniu 1 października w Rudzie Malenieckiej odbyła się kolejna edycja krótkiego wyścigu MTB, którego organizatorami byli:  Wójt Gminy Ruda Maleniecka - Pan Leszek Kuca oraz pasjonat kolarstwa - Pan Gerard Pachuc – Prezes jednostki OSP w Rudzie Malenieckiej.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, ma na celu zachęcanie mieszkańców do aktywnych form rekreacji i zdrowego wypoczynku, a także promocję walorów krajobrazowych gminy Ruda Maleniecka. Połączyła w sobie familijny piknik oraz rywalizację zawodników - nie tylko z  terenu gminy czy powiatu koneckiego, ale także  z Warszawy, Łodzi, Piaseczna, Kielc.

Po oficjalnym otwarciu na boisku przy ZPPO, którego dokonali: Wójt Gminy Ruda Maleniecka  -  Pan Leszek Kuca oraz Prezes jednostki OSP w Rudzie Malenieckiej - Pan Gerard Pachuc, rozpoczęto rywalizację w różnych kategoriach wiekowych. Jako pierwsze wystartowały osoby z kategorii I Dziecko (dziecko do lat 10), które ścigały się na trasie wokół boiska szkolnego, następnie II Młodziki (wiek od 10 do 15 lat), dystans od 5 km  do  10 km. Jako ostatni, by pokonać najdłuższą trasę wystartowali uczestnicy III kategorii Open (15 +) na dystansie do 3 okrążeń po 5 km kobiety i do 5 okrążeń po 5 km mężczyźni. Ostatnie dwie kategorie wiodły przez piękne, malownicze tereny Leśnictwa Czapla.  Każdy z uczestników po rejestracji otrzymał od organizatorów pakiet startowy z drobnymi upominkami. Łącznie w wydarzeniu udział wzięło 90 uczestników. Wszyscy szczęśliwie, bez obrażeń dotarli na metę, gdzie na zwycięzców czekały nagrody, dyplomy i puchary oraz wspólne  ognisko, przy którym w przyjaznej atmosferze każdy mógł upiec sobie kiełbaskę. 
 

Klasyfikacja końcowa:
Kategoria I DZIECKO:
1. Alicja Konopka
2. Gustaw Lange
3. Filip Mirowski
Kategoria II MŁODZIK -dziewczęta:
1. Lena Kaczmarek
2. Alicja Konopka (ponownie)
3. Maja Czechowska
Kategoria II MŁODZIK - Chłopcy:
1. Maks Moskal
2. Jakub Wilczyński
3. Maciej Szymczyk
Kategoria III OPEN -  Kobiety:
1. Magdalena Dziuba
2. Magdalena Pachuc
3. Elżbieta Szymczyk
Kategoria III OPEN -  Mężczyźni:
1. Marcin Lange
2. Michał Konopka
3. Paweł Bocheński


Wszystkim uczestnikom niniejszego sportowego wydarzenia serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do uczestnictwa                    w kolejnych edycjach wyścigu kolarskiego MTB.
 

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}