W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczyste obchody Dnia Strażaka

Zdjęcie grupowe pododdziałów OSP i MDP przybyłych na plac przed Kościół Parafialny w oczekiwaniu na Mszę Św. Na czele Prowadzący – Komendant Gminny - P. Radosław Kwiecień, dalej Poczty sztandarowe z Rudy Malenieckiej i Lipy, oraz kolejno druhowie strażacy z poszczególnych jednostek OSP i przedstawiciele MDP.

W dniu 14 maja br., Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rudzie Malenieckiej na czele z Prezesem – P. Leszkiem Kucą zorganizował uroczyste gminne obchody 
z okazji Dnia Strażaka. 

Uroczystość zgromadziła dużą liczbę druhen i druhów z podległych jednostek OSP na czele z Prezesami: OSP w Rudzie Malenieckiej, OSP w Kołońcu, OSP w Lipie, OSP 
w Młotkowicach, OSP w Dębie, OSP w Koliszowach, OSP w Wyszynie Fałkowskiej. Obchody rozpoczęły się zbiórką pododdziałów przed strażnicą OSP w Rudzie Malenieckiej. 

Następnie została wzniesienia flaga państwowa na maszt, a obecni wspólnie odśpiewali hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.

W dalszej części spotkania Wójt Gminy – Pan Leszek Kuca powitał zgromadzonych druhów strażaków, wyrażając podziękowanie i wdzięczność za ich bezinteresowną, braterską, ofiarną służbę i poświęcenie w różnych okolicznościach. A także życzył wszystkim bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji,  zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym oraz nieustającej opieki Świętego Floriana.

Kolejnym punktem wydarzenia było uroczyste wręczenie medali za „Zasługi dla pożarnictwa”. Wśród odznaczonych znaleźli się  druhowie strażacy z jednostki OSP w Rudzie Malenieckiej, Młotkowicach, Dębie i Koliszowach. Medale wręczali : Prezes oddziału Gminnego P. Leszek Kuca oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich mł. bryg. Ryszard Stańczak.

Następnie zgromadzone pododdziały przemaszerowały do pobliskiego Kościoła Parafialnego, w którym została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. W homilii Ks. Proboszcz Paweł Węgrzynowski podkreślał rangę tej trudnej, a zarazem pięknej misji ratowania i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w ochronie zdrowia, życia i mienia.

Całe wydarzenie zakończyło się wspólnym  poczęstunkiem w remizie OSP Wyszyna Fałkowska, zorganizowanym przez niniejszą jednostkę OSP, która wówczas świętowała swoje 70 lecie istnienia jednostki.
 

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}