W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczysta Msza Św. z okazji Dnia Strażaka

Grafika przedstawiająca informację

W dniu 7 maja br., w sobotnie popołudnie strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Ruda Maleniecka uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. z okazji Dnia Strażaka, zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rudzie Malenieckiej reprezentowany przez Prezesa – Pana Leszka Kucę.
Uroczystość zgromadziła dużą liczbę druhen i druhów z podległych jednostek OSP na czele z Prezesami: OSP w Rudzie Malenieckiej, OSP w Kołońcu, OSP w Lipie, OSP w Młotkowicach, OSP w Dębie, OSP w Koliszowach, OSP w Wyszynie Fałkowskiej.

Obchody rozpoczęły się zbiórką pododdziałów przed strażnicą OSP w Rudzie Malenieckiej. Następnie Wójt Gminy – Pan Leszek Kuca powitał zgromadzonych druhów strażaków, wyrażając podziękowanie i  wdzięczność za ich bezinteresowną służbę i poświęcenie w różnych okolicznościach. A także życzył wszystkim bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym oraz nieustającej opieki Świętego Floriana.

W dalszej części spotkania została wciągnięta Flaga związkowa na Maszt i odegrany Hymn związkowy, po czym zgromadzeni przemaszerowali do pobliskiego Kościoła, w którym została odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. W homilii Ks. Marian Strzałkowski podkreślał rangę tej trudnej, a zarazem pięknej misji ratowania i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w ochronie zdrowia, życia i mienia.

Po zakończonej Mszy Św. Proboszcz Parafii – Ks. Paweł Węgrzynowski dokonał uroczystego poświęcenia Quada, zakupionego dla jednostki OSP w Rudzie Malenieckiej. Ostatnim punktem uroczystości był przemarsz pododdziałów pod strażnicę, gdzie Pan Wójt podziękował za przybycie, za braterską, ofiarną służbę oraz zaprosił wszystkich zebranych na pieczoną kiełbaskę. 

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}