W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udany festyn rodzinny w Rudzie Malenieckiej

Występ zespołu MEJK. Po bokach sceny muzycy, grający na gitarze, klawiszach i talerzach. Na środku wokalistka ubrana w krótki, czerwony kombinezon śpiewa do mikrofonu.

W słoneczną sobotę, 20 sierpnia 2022 roku w Rudzie Malenieckiej odbył się festyn rodzinny. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości. Festyn rozpoczął się od występów artystycznych najmłodszych mieszkańców Gminy. Najpierw na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola w Rudzie Malenieckiej a następnie  swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej. 

Po oficjalnym powitaniu uczestników festynu przez Wójta Gminy, Pana Leszka Kucy zaprezentowali się Seniorzy z projektu „Klub Seniora w Lipie”, przedstawiając swój biesiadny program artystyczny. Strażacy z OSP Ruda Maleniecka i OSP Wyszyna Fałkowska przygotowali dla przybyłych pokazy swych strażackich umiejętności.  Klub Sportowy NEPTUN  z Końskich zaprezentował pokazową rozgrywkę piłki nożnej. 

Na scenie wystąpiły dwa zespoły muzyczne – zespół ROMPEY oraz znany zespół disco polo – MEJK, który cieszył się dużym zainteresowaniem. 

Na wiele atrakcji mogli liczyć najmłodsi. Przygotowano dla nich darmowe dmuchane zamki, warkoczyki, malowanie twarzy, zabawy animacyjne, pokaz baniek i słodycze.  

Swoje stoiska zaprezentowali: KGW Dęba, Seniorzy z Klubu Seniora w Lipie, BS Przedbórz o/Ruda Maleniecka oraz LGD „U Źródeł”.

W ramach projektu LIFE PILICA dostępny był punkt informacyjno- konsultacyjny oraz zorganizowano warsztaty robienia ekotoreb, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, nie tylko najmłodszych uczestników festynu. 

Wszystkich uczestników festynu na stoisku zorganizowanym przez pracowników Urzędu Gminy częstowano darmową, pyszną zupą. Na zakończenie organizatorzy zapewnili zabawę pod gołym niebem przy muzyce serwowanej przez DJ’a, która trwała do północy. 
 

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}