W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

To już tradycja. W Gminie Ruda Maleniecka dzieci sprzątają świat!

Grafika przedstawiająca informację

Każdego roku w trzeci weekend września na całym świecie organizowana jest akcja „Sprzątanie świata” (Clean Up the World). W tym roku, już tradycyjnie, zgodnie z ideą wychowania najmłodszych pokoleń w duchu dbałości o przyszłość naszej planety, w akcję „Sprzątania Świata” zorganizowaną przez samorząd Gminy Ruda Maleniecka na czele z Wójtem Gminy Leszkiem Kucą, przy współudziale Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej, włączyły się  jednostki współpracujące z gminą: Nadleśnictwo Radoszyce na czele z Nadleśniczym Panem Mateuszem Garbaczem oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich Sp. z o. o. na czele z Prezesem Zarządu Panem Waldemarem Pietrasikiem.  

Najbliższą okolicę posprzątali najmłodsi - dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola w Rudzie Malenieckiej oraz klasy 0-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej wspierani przez swoich nauczycieli.  Młodzież z klas IV-VIII pokonała dwie dłuższe trasy biegnące po ternie gminy. Przewodnikami wspomnianych tras byli przedstawiciele Nadleśnictwa Radoszyce. Dzieci i młodzież z zapałem zbierały bezmyślnie rzucane w okolicy śmieci, potrafiąc  odróżnić poszczególne rodzaje odpadów oraz wykazując się w ten sposób ogromną troską o swoją "małą ojczyznę" i całą planetę. Uwieńczeniem akcji było pieczenie kiełbasek, które odbyło się w radosnej atmosferze wspólnych rozmów, dodatkowo uczestnicy otrzymali również słodkie upominki.

Działania proekologiczne, a w tym ochrona środowiska, promowanie nieśmiecenia i przeciwdziałanie zmianom klimatu należą niewątpliwie  do najpilniejszych zadań stojących przed człowiekiem w najbliższym czasie.  Dlatego też samorząd Gminy Ruda Maleniecka na czele z Wójtem Gminy Leszkiem Kucą zwraca szczególną uwagę na poczucie odpowiedzialności za działania, na które mamy wpływ.

Uświadamianie sobie, że „to, co robię, ma znaczenie” jest bardzo ważne i potrzebne, szczególnie kiedy myślimy o kolejnych pokoleniach i tym, co pozostawimy po sobie. 

Dzieci sprzątają świat ! Posprzątajmy wraz z naszymi dziećmi ! 
 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}