W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ślubowanie na uczniów

Dzieci tańczą w kole z biało czerwonymi flagami

W dniu 24 października 2023 r. wychowankowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Rudzie Malenieckiej zostali oficjalnie pasowani na uczniów. 

W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice a także zaproszenie goście: Pan Leszek Kuca – Wójt Gminy Ruda Maleniecka, Pan Marcin Dudek –Przewodniczący Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej. 

Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego. Uczyły się piosenek, wierszy, poznawały prawa i obowiązki ucznia, symbole narodowe orz podstawowe zasady ruchu drogowego. W przedstawionym przez siebie programie artystycznym pokazały, że zasługują na przyjęcie ich do braci uczniowskiej. Po części artystycznej p.o. Dyrektora Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej, Pani Dorota Zygmunt wielką kredką pasowała każde dziecko na ucznia.

Pierwszoklasiści na pamiątkę złożonego ślubowania otrzymali dyplomy i upominki przygotowane przez dyrekcję, Wójta Gminy oraz Radę Rodziców.
 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}