W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Realizacja projektu pn. „Rozwój i kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej oraz pobudzanie aktywności społecznej, kulturalnej i gospodarczej, działania na rzecz wspólnot i społeczności lokalnych poprzez wyposażenie budynku Domu Ludowego w miejscowości Młotkowice”.

Grafika przedstawiająca informację

Na podstawie umowy z dnia 13.07.2023 r. podpisanej pomiędzy Województwem Świętokrzyskim, a Gminą Ruda Maleniecka, Gmina Ruda Maleniecka otrzymała dotację celową na realizację projektu pn. „Rozwój i kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej oraz pobudzanie aktywności społecznej, kulturalnej i gospodarczej, działania na  rzecz wspólnot i społeczności  lokalnych poprzez wyposażenie budynku Domu Ludowego w miejscowości Młotkowice”. Środki pochodzą z konkursu pn. „WSPARCIE FUNKCJONALNOŚCI OBSZARÓW WIEJSKICH” finansowanego z budżetu Województwa Świętokrzyskiego.

W miejscowości Młotkowice należącej do Gminy Ruda Maleniecka znajduje się budynek Domu Ludowego. Jest to budynek pełniący funkcje społeczne, w szczególności korzystają z niego mieszkańcy, koło gospodyń wiejskich oraz młodzież. 

Aby w pełni korzystać z budynku konieczne jest jego doposażenie m.in. w meble, sprzęt grający, sprzęt AGD itp.

Realizacja projektu wpłynie na poprawę korzystania z obiektu przez mieszkańców gminy. Dodatkowo przyczyni się do rozwoju i kształtowania świadomości obywatelskiej i kulturowej oraz pobudzania aktywności społecznej, kulturalnej i gospodarczej, działania na rzecz wspólnot i społeczności lokalnych poprzez wyposażenie budynku Domu Ludowego w miejscowości Młotkowice.

Całkowita wartość projektu: 21 810,19 zł 
Kwota dofinansowania ze środków budżetu Województwa Świętokrzyskiego: 15 000 zł
Udział własny Gminy: 6 810,19 zł
 

{"register":{"columns":[]}}