W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pszczołom na ratunek! Wspólnie sadzimy miododajne drzewa i krzewy.

Grafika przedstawia Urząd Gminy w Rudzie Malenieckiej wraz z Centrum Kultury z lotu ptaka. Dołączony do grafiki został opis Informacja wraz z logotypem z literką "i" w kole. Na grafice znajduje się również herb Gminy Ruda Maleniecka.

Dzięki staraniom Wójta Gminy Ruda Maleniecka Leszka Kucy, tutejszy samorząd przystąpił do projektu pod nazwą.: „Zakup drzew i krzewów miododajnych przeznaczonych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publicznie w województwie świętokrzyskim”. W ramach zadania pozyskanych zostało 27 sztuk drzew miododajnych - jabłoń rajska oraz 60 sztuk krzewów miododajnych - Budleja Dawida. Z uwagi na to, że projekt zakładał nasadzenia na działkach będących w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego, przydzielone dla Gminy Ruda
Maleniecka sadzonki, posadzone zostały przy Szkole Podstawowej w Rudzie Malenieckiej oraz przy Urzędzie Gminy. W symbolicznym nasadzeniu roślin udział wzięły dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, które pełne entuzjazmu i energii, wspólnie z Wójtem Gminy Ruda Maleniecka sadziły młode drzewa i krzewy. Nasadzenia roślin miododajnych stanowią ważny element proekologicznych i środowiskowych działań przyjętych przez Samorząd Gminy Ruda Maleniecka, które zmierzają do odbudowy różnorodności biologicznej z korzyścią dla ludzi, klimatu i planety. Wspólne sadzenie drzew, przyczynia się do zwiększenia świadomości ekologicznej dzieci, ukazując im proste działania, które prowadzą do zmniejszenia skutków zmian klimatycznych na Ziemi.
Całkowity koszt realizacji zadania sfinansowany został z budżetu województwa świętokrzyskiego oraz dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}