W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt społeczny "Dzień bez telefonu"

Grafika przedstawiająca informację

W minioną sobotę, 8 czerwca w miejscowości Lipa, gmina Ruda Maleniecka absolwentka PSP w Rudzie Malenieckiej Natalia Cieszkowska, zorganizowała dla miejscowej młodzieży projekt społeczny pod nazwą: „Dzień bez telefonu”.

Projekt zakładał udział okolicznej młodzieży w jednodniowych warsztatach podzielonych na bloki tematyczne: warsztaty rękodzieła – tworzenie obrazów na gotowych ramach z wykorzystaniem mchu chrobotka. Każdy uczestnik warsztatów mógł stworzyć swoje unikalne dzieło, które będzie nie tylko fantastyczną ozdobą, ale również pamiątką po wspólnie spędzonym dniu przypominając równocześnie o sensie realizowanego projektu. Po pierwszej części dnia, gdy już wszyscy troszkę się zmęczyli i wykorzystali swoje pokłady wyobraźni tworząc piękne dzieła, uczestnicy mogli wspólnie spędzić czas przygotowując dania na uroczysty obiad, który był zwieńczeniem projektu. W międzyczasie, młodzież bardzo chętnie bawiła się na pięknym, oddanym do użytku w 2023 r. placu zabaw, który umiejscowiony jest przy budynku po Szkole Podstawowej w Lipie, w którym były organizowane warsztaty.

To już druga akcja tego typu zorganizowana przez Natalię, w ubiegłym roku w trzydniowym projekcie: „Integracja Międzypokoleniowa” aktywnie uczestniczyła zarówno młodzież jak i seniorzy z tejże gminy.

Patronat honorowy nad projektem objęła Wójt Gminy Ruda Maleniecka Pani Jolanta Orman, która serdecznie przywitała wszystkich zebranych uczestników, życząc im owocnych warsztatów i mile spędzonego wspólnie czasu. Pani Wójt doceniła jednocześnie starania i wkład pracy Natalii, która bezinteresownie, w celach społecznych, pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 3 000,00 zł na realizację projektu, który zobowiązana była szczegółowo opisać i oczywiście rozliczyć.

Uczestników odwiedził również Proboszcz miejscowej parafii w Lipie - Ksiądz Marek Relidzyński, który jak zwykle, chętnie gościł wśród młodzieży, wspierając ją dobrym słowem i życzliwością oraz testując kulinarne poczynania uczestników projektu.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}