W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

POLSKA NASZA WSPÓLNA SPRAWA

Grafika przedstawiająca informację

W dniu 10 listopada 2023 roku w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej  odbyła się uroczysta akademia środowiskowa z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzonych na uroczystości powitała p.o. Dyrektora Zespołu, Pani Dorota Zygmunt. Udział w uroczystości wzięli Wójt Gminy - Pan Leszek Kuca, Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Marcin Dudek, Radni, nauczyciele i uczniowie. 

Motto przewodnie tegorocznej uroczystości brzmiało "Polska nasza wspólna sprawa". Inscenizacja miała na celu w sposób przekrojowy przedstawić ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski. Uczniowie z klas IV– VIII przygotowani przez nauczycieli: Panią Dorotę Fijołek, Panią Joannę Juszczyk i Pana Marcina Wróbla w przepięknym montażu słowno-muzycznym przypomnieli lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć wiele utworów muzycznych oraz wierszy o tematyce patriotycznej. Uczniowie wykonali także przepiękny taniec z flagami.
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}