W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pamiętamy o Bohaterach Polskiej Wolności

Przemawiający Wójt Gminy Ruda Maleniecka – Pan Leszek Kuca na placu przed Obeliskiem, w tle mieszkańcy i Ks. Proboszcz.

Tegoroczne obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 , w Kościele parafialnym w Lipie, odprawioną przez Proboszcza Parafii – Ks. Tomasza Waśkiewicza, który głosząc Słowo Boże w intencji poległych, dziękował za ludzi, potrafiących oddać życie za swoją Ojczyznę. Dlatego dziś jednoczymy się w modlitewnej i historycznej pamięci za naszych Bohaterów. Niech pamięć o wielkich Polakach – herosach, ich czynach i poświęceniu będzie najlepszym przykładem dla nas w budowaniu naszej jedności, w świadomości, że wolna i niepodległa Polska jest naszym wspólnym dobrem.

Po zakończonej Mszy Św. - Wójt Gminy - Pan Leszek Kuca przybliżył tło historyczne wydarzeń z 1918r.

Uroczystość zakończyła się złożeniem wiązanek kwiatów oraz zapaleniem zniczy pod Obeliskiem poświęconym bohaterom walczącym za wolność Ojczyzny przez delegacje reprezentujące Samorząd Gminy Ruda Maleniecka i Nadleśnictwo Radoszyce oraz wspólnym odśpiewaniem katolickiej pieśni patriotycznej „Boże coś Polskę”.

Dajmy wyraz pamięci tym, którzy spiesząc z pomocą drugiemu człowiekowi złożyli ofiarę najwyższą – ofiarę swego życia.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}