W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Otwarcie nowego placu zabaw w miejscowości Lipa

Zdjęcie przedstawia zgromadzone osoby stojące na trawie, blisko siebie patrzące w kierunku osoby robiącej zdjęcie. W tle urządzenia do zabawy i ławki. W oddali drzewa i krzewy.

W dniu 17 lipca 2023 r. Wójt Gminy, Leszek Kuca wraz z Anną Soboń - prezesem Stowarzyszenia „Królewski Karp” w Rudzie Malenieckiej otworzyli oficjalnie plac zabaw, znajdujący się w miejscowości Lipa.

W otwarciu udział wzięli przedstawiciele samorządu – radni, pracownicy Urzędu Gminy i przedstawiciele lokalnej społeczności. Plac zabaw poświęcił Proboszcz Parafii Lipa, ksiądz Marek Relidzyński.

Budowa placu zadań składała się z dwóch zadań, realizowanych wspólnie przez Gminę Ruda Maleniecka oraz Stowarzyszenie „Królewski Karp”.


Zadanie 1. „Budowa placu zabaw w miejscowości Lipa”.  

Zadanie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w zakresie działania: „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" Priorytet 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" 2014-2020, z wyłączeniem projektów grantowych.  

Beneficjent: Gmina Ruda Maleniecka 

Brutto – 68 440,00 zł. 


Zadanie 2. „Tworzenie infrastruktury rekreacyjnej poprzez budowę placu zabaw w miejscowości Lipa”

Zadanie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata  2014-2020.

Beneficjent: Stowarzyszenie „Królewski Karp”
                 
Brutto – 108 300,00 zł. 

Łączny koszt inwestycji – 176 740,00 zł

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}